Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych już za nami

Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych już za nami

Medale dla "Świętokrzyskich" sportowców

Konrad Dębniak z Klubu Olimpiad Specjalnych Szansa z Ostrowca Świętokrzyskiego wywalczył złoto w biegach narciarskich na 1000 metrów oraz brąz w sztafecie 4 x 1000 metrów. Mateusz Bańko z Klubu Olimpiad Specjalnych Tempo w Jałowęsach zdobył aż trzy medale w łyżwiarstwie szybkim, złoty na 333 metry, srebrny na 500 metrów oraz brązowy na 777 metrów. Ponadto drużyna unihokeja w składzie z Kubą Mazurkiem i Sebastianem Nawrotem z klubu Niepokonani Sandomierz wywalczyła srebro.

XII Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Miesiące ciężkich treningów i przygotowań i tylko kilka dni, by pokazać się z jak najlepszej strony na światowej arenie. Nasza Reprezentacja składała się z 32 zawodników. Byli wśród nich narciarze alpejscy, narciarze biegowi, biegacze na rakietach śnieżnych, łyżwiarze szybcy i unihokeiści. I wszyscy mogą być z siebie dumni, a my z nich. We Włoszech walczyli do końca, nie szczędząc sił, co pokazują wyniki, z jakimi wracają do kraju.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Sukces Polskiej Reprezentacji

Polska Reprezentacja uzyskała w sumie 7 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych medali! W każdej z dyscyplin zaprezentowali się wybornie, dostarczając emocji kibicom z całego świata. Co, poza ciężkimi treningami, stoi za ich sukcesem? – Gra zespołowa – bez wahania odpowiedział Jacek Janus, trener Polskiej Reprezentacji Unihokeja. – Nie spodziewałem się, że nasi zawodnicy są aż tak wytrwali i zawzięci – mówił Remigiusz Woźniak, trener narciarzy biegowych. Aneta Woźniak-Rękas, która z kolei trenuje naszych łyżwiarzy, mówi o systematyczności swoich podopiecznych.

Radość z wyników

- Jestem dumna i szczęśliwa. Nie spodziewałam się tego medalu – mówiła złota medalistka Patrycja Lewkowicz. Konrad Dębniak, który po dobiegnięciu do mety jako pierwszy, nie mógł uwierzyć w swoje złoto, zapewniając, że dał z siebie nawet nie 100, a 115 procent, a Mateusz Bańko, tuż po ceremonii przyznał, że po prostu jechał przed siebie, mierząc siły, by się nie zmęczyć, ale jak najszybciej dotrzeć do mety. Dumni z zawodników są również ambasadorowie Olimpiad Specjalnych Polska, którzy towarzyszyli im we Włoszech – Joanna Jóźwik i Krzysztof Iwaneczko. – To genialne uczucie być częścią tego, co działo się we Włoszech, być częścią Olimpiad Specjalnych – powiedział wokalista. Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbywa się co 4 lata w cyklu olimpijskim. Tym razem to ogromne wydarzenie skupia aż 1500 zawodników, 1000 trenerów i kierownictwa ekip, 2000 wolontariuszy oraz tysiące osób z obsługi i ponad 300 tysięcy widzów i kibiców. Zawody odbywać się będą w Sestriere, Pragelato, Bardonecchii oraz Turynie, a polscy zawodnicy zaprezentują się w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegu na rakietach śnieżnych, unihokeju oraz łyżwiarstwie szybkim. Hasłem tegorocznych Igrzysk jest "Przyszłość jest tutaj", bo wierzymy w wielką siłę, która poprzez zaangażowanie wszystkich, zbuduje nową, lepszą przyszłość bez barier w pełniej inkluzji.

Głównymi instytucjami, wspierającymi Olimpiady Specjalne Polska w jubileuszowym roku 40-lecia są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizację wspiera też biznes. Tytuł sponsora głównego przyjął Huawei Polska. Partnerem Strategicznym jest PKP S.A., a Partnerem Technicznym Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych jest firma 4F. Partnerami Olimpiad Specjalnych są także Oshee oraz Toyota Motors Europe.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy