Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Europe Triathlon Cup w Kielcach: emocje, rekordy i młode talenty

Europe Triathlon Cup w Kielcach: emocje, rekordy i młode talenty

Europe Triathlon Cup w Kielcach: emocje, rekordy i młode talenty

W Kielcach odbył się Europe Triathlon Cup, rozegrany na dystansie supersprinterskim: 400 metrów pływania, 7,6 kilometra jazdy na rowerze oraz 2 kilometry biegu. Zawody przeprowadzono w malowniczych okolicach Zalewu Kieleckiego. Równolegle rywalizowali również młodzi sportowcy, startując w Tri-Pop Cup. Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniały doping.

Kwalifikacje: silna reprezentacja Polski

W godzinach porannych rozegrano siedem serii kwalifikacyjnych — trzy z udziałem kobiet i cztery z udziałem mężczyzn. Polskę reprezentowało aż 37 zawodników.Podium mężczyzn: zwycięstwo Jaspara Ortfelda

W kategorii mężczyzn zwyciężył Niemiec Jaspar Ortfeld z czasem 22:24.
Na podium stanęli także:
• Poul Georgenthum (Francja) – 22:26
• Samuele Angelini (Włochy) – 22:30

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Rywalizacja kobiet: Carina Reicht najszybsza

Wśród kobiet najlepsza okazała się Austriaczka Carina Reicht, która ukończyła wyścig w czasie 25:03.
Drugie miejsce zajęła Julia Bröcker (Niemcy) – 25:04
Trzecie miejsce przypadło France Rust (Niemcy) – 25:14

Najlepsi Polacy w finale elity

Spośród Polaków najwyżej uplasował się Jakub Suchan — jako jedyny z biało-czerwonych awansował do finału elity mężczyzn, zajmując 23. miejsce z czasem 22:58.

W rywalizacji kobiet najlepiej wypadła Paulina Klimas, która uplasowała się na 6. pozycji, tracąc 19 sekund do zwyciężczyni.
Dobrze zaprezentowały się również:
• Hanna Foltyniewicz – 23. miejsce
• Martyna Gajda – 25. miejsce (najmłodsza uczestniczka finału)

Tri-Pop Cup: młodzi sportowcy na trasie

Równolegle z rywalizacją elity odbyły się zawody Tri-Pop Cup, skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 9–14 lat. Wydarzenie stanowiło świetną okazję do promocji triathlonu wśród najmłodszych, a ich zaangażowanie i sportowy duch były godne podziwu.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy