Park Kadzielnia
Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 21 września, o godzinie 11:00 w Parku Kadzielnia. Uczestnicy będą mogli zwiedzać jaskinie, wziąć udział w zajęciach wspinaczkowych oraz zjechać na tyrolce 40 metrów nad ziemią. Dodatkowo w ramach festiwalu zainteresowani mają możliwość skorzystania z bezpłatnego przepływu kajakiem przez Jezioro Szmaragdowe (w godzinach w godzinach 11:00-17:00)oraz zwiedzania Kadzielni z przewodnikiem PTTK (godziny spacerów: 11:00, 13:00 i 15:00). Geofestiwalowe atrakcje w Parku Kadzielnia dostępne będą do godziny 18:00.
Centrum Geoedukacji
Tego samego dnia atrakcje zapewni również Centrum Geoedukacji. Oprócz stałych ekspozycji w salach i korytarzach kompleksu, udostępnione będą okazjonalne atrakcje. Będą to warsztaty edukacyjne z formowania roślin Bonsai, warsztaty kreatywne Muzeum Zabawek i Zabawy, warsztaty jogi, czy Planetarium Mobilne od Supernowej. Ponadto, tak jak w poprzednich latach, na miejscu znajdować się będzie Laboratorium Profesora Pytalskiego, Strefa Warsztatów z Dizajnem – gdzie powstaną Geo Stwory od Robię Sobie Dizajn, pokazy i warsztaty naukowe prowadzone przez Centrum Leonardo da Vinci, warsztaty budowania domków dla owadów prowadzone przez kielecki oddział Ligi Ochrony Przyrody, warsztaty geologiczne, seanse w kapsule 5D Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, warsztaty druku 5D (własnoręczne tworzenie modeli prehistorycznych zwierząt), warsztaty z prawidłowej segregacji odpadów, animacje taneczne i kreatywne warsztaty prowadzone przez Miasteczko Liliputa.
Podobnie jak w przypadku Parku Kadzielnia, atrakcje w Centrum Geoedukacji udostępnione będą do godziny 18:00.
Ogród Botaniczny
Punktem kulminacyjnym Geofestiwalu jest Ogród Botaniczny w Kielcach. Na artystycznej scenie zaprezentują się instytucje kultury z Kielc. O godzinie 13:30 rozpocznie się spektakl Teatru „Kubuś” pt. „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Natomiast po godzinie 15:15 na deskach geofestiwalowej sceny wystąpią artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. Uczestnicy zobaczą fragment spektaklu „Syrenka Ariel”. Nie zabraknie również bajkowego korowodu alejkami Ogrodu Botanicznego. Na zakończenie części artystycznej odbędzie się pokaz na szarfach w wykonaniu zawodniczek Klubu Sportowego Przestrzeń Lotu.
Na terenie Ogrodu będą trwać liczne warsztaty. Do najpopularniejszych należy warsztat pszczelarski, który będzie polegał na wykonaniu świec z wosku pszczelego. Natomiast podczas warsztatów kulinarnych z „Max gotuje z natury” przygotowana zostanie lemoniada z dzikich ziół. Na warsztatach ceramicznych uczestnicy wykonają breloczki, magnesy, a także wisiorki. Zainteresowanych zaciekawić może malowanie własnych obrazów na ECO tekturze, budowanie domków dla owadów, warsztaty graficzne GEOgrafika, warsztaty fotograficzne i plastyczne oraz drewniane gry bez prądu czy słodkie pokazy KarmeLove.
W Ogrodzie będzie można spotkać kuglarzy, którzy będą bawili publiczność magicznymi sztuczkami, żonglerką oraz bańkami mydlanymi.
Ostatni dzień GEOfestiwalu również zakończy się o godzinie 18:00.