Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Mikołajkowa wizyta w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Książki i przytulanki dla najmłodszych pacjentów

Mikołajkowa wizyta w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii. Książki i przytulanki dla najmłodszych pacjentów

W wydarzeniu uczestniczyła m.in. marszałek województwa oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Agnieszka Kuś. Dzięki uprzejmości dyrektora placówki, Marcina Martyniaka, delegacja odwiedziła wszystkie oddziały szpitalne, przekazując dzieciom mikołajkowe prezenty – książeczki oraz przytulanki.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna podarowała szpitalowi 150 książek. Publikacje te zostały wycofane z księgozbioru i zastąpione nowymi, jednak otrzymały „drugie życie” – od teraz będą dostępne dla pacjentów w specjalnie przygotowanym kąciku czytelniczym. Dzięki temu każde dziecko, niezależnie od wieku, będzie mogło wypożyczyć książkę i umilić sobie czas spędzony w szpitalu.

Agnieszka Kuś podkreśliła, że biblioteka stara się odpowiadać na potrzeby czytelników i realizuje liczne inicjatywy promujące czytelnictwo – w tym usługę „książka na telefon”, z której korzystają m.in. osoby starsze niemogące dotrzeć osobiście do placówki.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Mikołajkowe prezenty i wdzięczność dla personelu

Marszałek województwa podziękowała dyrekcji szpitala oraz całemu personelowi – lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom administracyjnym – za codzienną troskę o najmłodszych pacjentów. Jak zaznaczyła, święta to szczególny czas, w którym warto pamiętać o dzieciach przebywających w szpitalu i starać się umilić im ten okres.

Dodatkowe przytulanki przygotowane przez Urząd Marszałkowski mają pomóc dzieciom choć na chwilę zapomnieć o stresie związanym z chorobą.

Dyrektor Marcin Martyniak podkreślił, że pomysł wspólnej akcji powstał spontanicznie podczas jednego ze spotkań z przedstawicielami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. W jego ocenie wydarzenie nie tylko wywoła uśmiech na twarzach najmłodszych, ale także pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie w czasie leczenia.

– Nie ma nic ważniejszego niż uśmiech dziecka, zwłaszcza w trudnym okresie choroby – podsumował dyrektor.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy