Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Kieleckie Dni Informatyki

Kieleckie Dni Informatyki

Branża IT to jeden z kluczowych obszarów rozwoju, wokół którego warto budować ofertę edukacyjną, biznes i dynamiczną społeczność. To zarówno teraźniejszość, jak i przyszłość, która niesie ze sobą wiele wyzwań – podkreśla prezydentka Kielc, Agata Wojda.

Odpowiedzią na te wyzwania są Kieleckie Dni Informatyki – wydarzenie, które łączy różne środowiska i daje młodym talentom szansę na rozwój w świecie nowoczesnych technologii.

– W Kielcach przykładamy dużą wagę do kształcenia informatycznego, nie tylko w szkołach branżowych, takich jak popularny „Informatyk”, ale także w innych placówkach średnich. Ważne jest, aby uczniowie mieli możliwość kontynuowania swojej pasji na uczelniach wyższych i profesjonalnego rozwijania umiejętności – dodaje prezydentka.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

W organizację wydarzenia aktywnie zaangażowały się Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Przedstawiciele uczelni podkreślają, że ich celem jest przygotowanie studentów do wymagań rynku pracy, nie tylko poprzez zdobywanie wiedzy technicznej, ale także rozwój kompetencji interpersonalnych.

– Pracodawcy szukają nie tylko ekspertów w swojej dziedzinie, ale również osób posiadających umiejętności miękkie, takie jak praca zespołowa, kreatywność czy zdolność rozwiązywania problemów – zaznacza prof. Artur Maciąg, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Program Kieleckich Dni Informatyki obejmuje liczne warsztaty, panele dyskusyjne oraz wydarzenia specjalne, które pozwolą uczestnikom zdobyć nowe umiejętności i sprawdzić się w realnych wyzwaniach branży IT.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest cyberbezpieczeństwo. W ramach wydarzenia odbędzie się 12-godzinny nocny maraton programowania, w którym najlepszy zespół otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. zł, ufundowaną przez partnerów imprezy. Dodatkowo na terenie Politechniki Świętokrzyskiej, pod nadzorem funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, uczestnicy będą mogli wziąć udział w nocnej grze terenowej.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy