PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Przełamanie Korony!

Po 7 meczach bez zwycięstwa Korona Kielce wreszcie wygrała mecz. Być może sobotnie spotkanie nie było widowiskiem klasy światowej, ale dla kielczan styl nie miał większego znaczenia.  Najważniejsze były 3 punkty, które były niczym zastrzyk tlenu. Żółto-czerwoni wygramolili się ze strefy spadkowej i mają jeden punkt przewagi nad Puszczą Niepołomice. Martwić może sytuacja kadrowa. W meczu kontuzji w okolicach żeber (jeszcze nie wiadomo jak poważnej) nabawił się kapitan Korony, Miłosz Trojak. Wykartkowani zostali Jacek Podgórski oraz Bartosz Kwiecień, a pauzę za czerwoną kartkę odbędzie Yoav Hofmeister. Z pozytywnych wiadomości do gry powrócił po ciężkiej kontuzji (zerwanie więzadeł) Jakub Łukowski. Skrzydłowy nawet zdołał wpisać się do protokołu. Otrzymał on żółtą kartkę za faul taktyczny.

Pierwsza połowa

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Do ataku śmielej przystąpili goście. W 8. minucie Hinokio otrzymał piłkę na 24. metrze i skierował ją w stronę Shkurina. Podanie było nieco za mocne przez co napastnik do niej nie dobiegł. Gdyby jednak tak się stało znalazł by się sam na sam z bramkarzem. W 32. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Gettingera, który w dogodnej sytuacji uderzył wolejem obok bramki. Korona po długiej stagnacji ruszyła z ofensywą. W 35. minucie Hofmeister dośrodkował w pole karne, obrońca Stali poślizgnął się i przed wyśmienitą szansą stanął Evgeniy Shikavka. Białorusin miał piłkę w górze na 11. metrze, lecz zamiast uderzyć co sił w nogach, najpierw próbował przyjąć piłkę, a później kopnął prosto w jedynego w zasięgu obrońcę. Sfrustrowany zachowaniem napastnika był również martin Remacle, który gdyby otrzymał piłkę, stanąłby oko w oko z Kochalskim. Shikavka miał jeszcze jedną okazję w 39. minucie, kiedy to otrzymał podanie między dwoma obrońcami od Takacia. Tym razem zabrakło szybkości i przy futbolówce pierwsi znaleźli się obrońcy, którzy utrudnili oddanie strzału. Białorusin zamieszany był również w następną dobrą akcję Korony. Napastnik przepuścił dośrodkowanie Pięczka do Błanika. Strzał skrzydłowego został przyblokowany, a piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki. I wreszcie przyszedł kluczowy moment spotkania. W 44. minucie po dośrodkowaniu Błanika Bartosz Kwiecień uderzył w stronę Kochalskiego. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy czym zmyliła bramkarza Stali i wpadła do siatki. Zawodnicy Korony schodzili do szatni z podniesionymi głowami, prowadząc 1:0.

Druga połowa

Zdecydowanie mniej ciekawa część spotkania. Walka w środku pola, niecelne podania i przede wszystkim nuda. Emocje wywołała jedynie czerwona kartka Yoav Hofmeistera, który w 73. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Strzałku. Kibice nie zgadzali się z decyzją sędziego Damiana Sylwestrzaka, jednak przeglądając powtórki należy sędziemu przyznać rację. Izraelczyk nadepnął na Achillesa młodego gracza z Mielca. Wcześniejsza żółta kartka była spowodowana faulem taktycznym, także arbiter słusznie "wyrzucił" z boiska defensywnego pomocnika żółto-czerwonych. Do końca spotkania żadna z drużyn nie stworzyła klarownej sytuacji. Korona po długiej serii bez zwycięstwa wraca na odpowiednie tory.

Kolejna szansa dla podopiecznych Kamila Kuzery  na zdobycie punktów już 12 kwietnia. Złocisto-krwiści zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Początek spotkania o godzinie 18.