Autorka w swoich powieściach porusza wiele trudnych i niewygodnych tematów. Pisze o porwaniach jak w trylogii „Dziewczyna z gór”, przemocy domowej jak w powieści „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele” czy zaginięciach jak w „Jak oddech” i „Środek lata”. W jej powieściach obyczajowych znajdziemy elementy kryminałów, thrillerów i romansów. Choć jak sama mówi, nie lubi trzymać się jednego gatunku, miesza konwencje przez co jest oryginalna i wyróżnia się na rynku wydawniczym. Jeśli lubicie taką tematykę, znacie jej książki, chcecie posłuchać co ciekawego ma do powiedzenia i poznać autorkę na żywo – to spotkanie jest właśnie dla Was!
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek. Transmisja dostępna w mediach społecznościowych. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Kępińska. Zapraszamy! Partnerami spotkania są Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. - „Pij kielecką kranówkę, bo... dobra!".
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Małgorzata Warda - polska pisarka, malarka i rzeźbiarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na co dzień mieszkająca i tworząca w Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library. Założycielka szkoły kreatywnego pisania „Kuźnia bestsellerów”. Jest także autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba a na polu artystycznym twórczynią cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz.