Kwota środków KFS, jaka może być rozdysponowana w ramach niniejszego naboru wynosi 520 100,00 zł. Wszystkie zaplanowane we wniosku działania muszą rozpocząć się w 2023r. (po podpisaniu umowy z MUP) i wydatki przewidziane do dofinansowania z KFS muszą być poniesione w 2023 roku.
Wnioski będą przyjmowane w określonym terminie (od 17 do 23 maja 2023 r.). Przez datę
złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach
- Szymanowskiego 6, 26-361 Kielce. Wniosek złożony w formie papierowej musi być opatrzony podpisem złożonym na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy. Wnioski złożone na skrzynkę kancelaria@mupkielce.praca.gov.pl lub Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu (EPUAP) /mupkielce/skrytka muszą posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym.
Dopuszcza się możliwość przedłużenia terminu naboru wniosków w zależności od ilości ich wpływu oraz posiadanego limitu środków przyznanych w ramach rezerwy KFS.Środki z rezerwy KFS mogą zostać przeznaczone na finansowanie działań, związanych z kształceniem ustawicznym pracowników i pracodawcy, zgodnych z ustalonymi priorytetami Rady Rynku Pracy na rok 2023.
Środki będą przyznawane zgodnie z Zasadami przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego obowiązującymi w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach. Priorytety Rady Rynku Pracy: Priorytet A tj. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
Priorytet B tj. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Priorytet C tj. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Kluczowe sektory dla miasta Kielce w oparciu o "Strategię rozwoju miasta Kielce 2030+ w kierunku smart city" oraz "Program wspierania przedsiębiorczości dla miasta Kielce":
-sektor metalurgiczny, maszynowy, precyzyjny,
-sektor kongresowo-wystawienniczy,
-sektor usług outsourcingowych,
-sektor budowlany,
-sektor turystyczny,
-sektor usług medycznych,
-sektor kultury i kreatywny.
Priorytet D tj. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej. Priorytet ten promuje działania wobec osób pracujących w warunkach niszczących zdrowie i w szczególności powinien objąć osoby, które nie mają prawa do emerytury pomostowej.