Polsecure to wystawa i cykl konferencji w pełni poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA. Druga edycja tego wydarzenia będzie świetną okazją do zapoznania się z ofertą firm zajmujących się produkcją wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzenia i kontroli. Stanowi ono ponadto unikalną możliwość wymiany doświadczeń i prowadzenia rozmów o aktualnych i rzeczywistych potrzebach służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
Oprócz interesującej ekspozycji przygotowanej przez licznych wystawców istotną część wydarzenia będzie stanowić organizowana przez Komendę Główną Policji międzynarodowa konferencja policyjna, która rozpocznie się wystąpieniem - „Pewność w identyfikacji ofiar – rola zespołu DVI na miejscu katastrof masowych” (wystąpienie eksperta z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji), zaplanowanym na pierwszy dzień targów. Jej uzupełnieniem będą ćwiczenia z elementem dynamicznego pokazu „Oględziny laboratorium narkotykowego”, przygotowane przez kontrterrorystów z CPKP „BOA” i ekspertów z CLKP, stanowiące przedsięwzięcie szkoleniowe mające na celu przygotowanie do reagowania w sytuacji wystąpienia zdarzenia kryminalnego oraz przeprowadzenia czynności procesowo-kryminalistycznych. Pokaz odbędzie się na terenie zewnętrznym przed halą Centrum Targowo-Wystawienniczego. Podczas ćwiczeń zostanie wykorzystany specjalny pojazd, wewnątrz którego znajduje się wyposażenie laboratoryjne przeznaczone do syntezy amfetaminy.
W trakcie targów uczestnicy będą mieć także niebywałą okazję do zobaczenia najnowocześniejszego sprzętu służącego do ochrony przed skażeniami nowej generacji, który będą wykorzystywać w służbie policyjni kontrterroryści i technicy kryminalistyczni z CLKP. Mowa o mobilnym zestawie do analizy oraz likwidacji skażeń ZEUS-2, wspierającym działania kontrterrorystyczne na miejscu zdarzenia CBRN-E. To mobilne laboratorium umożliwia określenie rodzaju użytego czynnika chemicznego, promieniotwórczego, biologicznego oraz materiałów wybuchowych i ich prekursorów. Służy także analizie zagrożeń czynnikiem biologicznym dzięki innowacyjnemu zestawowi diagnostycznemu opartemu na technikach biologii molekularnej, pozwalającemu na szybką, wiarygodną identyfikację czynników infekcyjnych, umożliwiającemu także jednoczesną identyfikację czynnika i określenie profilu jego antybiotykoodporności.