Stowarzyszenie Sztuka Łączenia rozpoczyna kolejny, wyjątkowy projekt. Wystarczyła jedna rozmowa, która poruszyła serca, by ekipa, bez chwili zawahania, ruszyła do działania.
- Dowiedzieliśmy się, że potrzeby Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci w Kielcach są ogromne, a pieniądze na realizację remontów - niewystarczające. Niewiele myśląc, skontaktowałam się z panem Maciejem Jagodzińskim, prezesem zarządu GVD Development i panem Sławomirem Głaskiem, prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Inwestycyjno-Budowlanego SAMER. Od razu otrzymałam informację, że z chęcią pomogą - mówi Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.
- Nasza firma od lat wspiera różnorodne inicjatywy i angażuje się w potrzeby lokalnej społeczności. W tym przypadku nie mogło być inaczej. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Z ogromną przyjemnością zrealizujemy ten projekt - mówi Sławomir Głasek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Inwestycyjno-Budowlanego SAMER.
W ramach prac zostanie wyremontowane wejście do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci. Pojawi się tam podjazd dla osób z niepełnosprawnościami i schody, a także zadaszenie.
- Bardzo się cieszę, że wśród nas są tak wrażliwi i dobrzy ludzie, którzy bezinteresownie postanowili wesprzeć nasz szpital i przebywających w nim pacjentów. Dziękuję Stowarzyszeniu Sztuka Łączenia, a także inwestorom. Bez ich pomocy pewnie jeszcze czekalibyśmy na tego typu remont - zaznacza Piotr Kiełbowski, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy.
Na tym jednak nie koniec. Oprócz prac budowlanych, Stowarzyszenie Sztuka Łączenia planuje również przeprowadzić w szpitalu warsztaty artystyczne dla dzieciaków.
- Jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy będą to warsztaty teatralne, wspólny projekt filmowy, czy może jeszcze coś innego. Chcemy najpierw porozmawiać z pacjentami i dowiedzieć się, co według nich najbardziej pomoże uwolnić emocje - wyjaśnia Wojciech Niemczyk, prezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.
Pomysłowi przyklaskują również lekarze.
- Myślę, że warsztaty artystyczne to świetny pomysł. W całym procesie terapeutycznym takie działania mogą odegrać istotną rolę i naprawdę zdziałać wiele dobrego - mówi dr Aleksandra Olawska-Szymańska, kierownik Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci w Kielcach.
Pierwsze efekty prac będzie można zobaczyć już niebawem.