11 kwietnia 2024 roku kolegium elektów wybrało profesor Beatę Wojciechowską na stanowisko rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dotychczasowa dziekan Wydziału Humanistycznego pokonała w drugiej turze profesor Barbarę Gawdzik. Po prawie 5 miesiącach, rektor-elekt, w końcu otrzymała władzę. Podczas ceremonii, która odbyła się 2 września w Rektoracie UJK, insygnia władzy przekazał jej ustępujący rektor Stanisław Głuszek. Profesor Beata Wojciechowska podkreśliła jakie sprawy będą najważniejsze w obecnej kadencji.
- Dalszy rozwój badań naukowych, to jest niezwykle ważne dla naszego uniwersytetu, dlatego że musimy nieustannie podnosić prestiż i pozycję naukową w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Oprócz działalności naukowej, z nią jest ściśle związana wolność artystyczna. Artyści stanowią ważną część naszej społeczności akademickiej. Nie możemy absolutnie o nich zapominać. Ważna jest także dbałość o infrastrukturę naszego uniwersytetu, a także o całą społeczność akademicką - mówiła profesor Beata Wojciechowska, rektor UJK w Kielcach.
Pani rektor podkreślała, że rozwój uniwersytetu musi być całościowy. Wspomniała o staraniach uczelni względem utworzenia szpitala uniwersyteckiego. Są prowadzone poważne rozmowy w tej kwestii. Dodatkowo ma skupić się na promocji UJK, aby coraz więcej studentów wybierało właśnie tą kielecką szkołę wyższą. Profesor Beata Wojciechowska ujawniła, że pomagać jej będzie 5 prorektorów, w tym jeden do spraw współpracy międzynarodowej.
Według zapewnień poprzednika obecnej Pani rektor, Stanisława Głuszka, środków na realizację wielu zadań nie zabraknie.
- Przekazuję w dobrym stanie uczelnię Pani profesor Beacie Wojciechowskiej. Szczególnie w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Przez 4 lata mieliśmy dodatni wynik finansowy. Zlikwidowaliśmy kredyty, zaoszczędziliśmy około 50 mln złotych na fundusz inwestycyjny w zakresie realizacji misji kształcenia. Otworzyliśmy nowe kierunki, o których mówiłem podczas przemówienia: farmację, inżynierię biomedyczną, grafikę, nowoczesne systemy diagnostyczne i wiele innych - mówił profesor Stanisław Głuszek.
Ustępujący rektor podkreślił, że pozostaje do dyspozycji swojej następczyni. Profesor został ponadto powołany na funkcję pełnomocnika rektora do spraw Collegium Medicum. Profesor Stanisław Głuszek zaznaczył, że dalej będzie działał naukowo i dydaktycznie.