75 bramek w meczu szczypiornistów KSZO z SMS ZPRP Kielce

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SMS ZPRP II Kielce 40:35 (18:18)

Skład KSZO: Piątkowski, Kijewski - Iskra 8, Jędrzejewski 7, Chmielewski 7 , Ćwięka 5, Wojkowski 5, Jeżyna 4, Falasa 3, Kogutowicz 1, Cukierski, Grabowski, Lazarowicz, Granat, Jagiełło.

Szczypiorniści rezerw kieleckiej SMS ZPRP postawili wojownikom trudne warunki. Szczególnie w pierwszej połowie młody zespół z Kielc prowadzony przez Rafała Bernackiego imponował szybkością w wyprowadzaniu akcji oraz skutecznością pod bramką KSZO. W pierwszej odsłonie na parkiecie przy Świętokrzyskiej oglądaliśmy walkę bramka za bramkę. Wprawdzie w 12 minucie ostrowczanie przegrywali 7:10, jednak trzy minuty później, po bramkach Wiktora Jędrzejewskiego, Macieja Jeżyny i Sebastiana Iskry na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy. Remisem 18:18 zakończyła się też pierwsza połowa spotkania. W drugiej części meczu zespół Tomasza Radowieckiego, bardzo powoli, ale skutecznie budował przewagę. Na półmetku tej części wojownicy prowadzili 29:25, korzystnego rezultatu nie popsuł nawet niewykorzystany przez Jeżynę rzut karny. W ostatnich fragmentach spotkania trener Radowiecki mógł pozwolić sobie na dokonanie w kadrze kilku zmian. Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy ostrowieckiego zespołu wpisani do meczowego protokołu. Najskuteczniejszymi zawodnikami w barwach KSZO byli Sebastian Iskra - 8 bramek oraz Wiktor Jędrzejewski i rozgrywający świetne spotkanie wychowane klubu ze Świętokrzyskiej prawoskrzydłowy Filip Chmielewski - po 7 bramek.

- Spodziewaliśmy się trudnych zawodów i taki też ten mecz był - mówił na pomeczowej konferencji trener KSZO Tomasz Radowiecki - cieszę się z tak licznie zgromadzonej dziś publiczności, to oni dziś byli naszym ósmym zawodnikiem. Punkty zostają w Ostrowcu, jestem zadowolony ze swojego zespołu, ponieważ wywiązali się z prawie wszystkich przedmeczowych założeń - dodał szkoleniowiec KSZO.

W tabeli po 6 kolejkach na prowadzeniu jest Olimpia Medex Piekary Śląskie - 18 punktów, KSZO, mając do lidera stratę trzech punktów, awansował na miejsce drugie. Najbliższy mecz ostrowczanie rozegrają w sobotę 13 listopada w Końskich, gdzie rywalem będzie miejscowy zespół KSSPR.