PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Avia lepsza od KSZO przy Świętokrzyskiej

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik 1:2 (1:1)

KSZO 1929:Michał Kot — Mateusz Jarzynka, Bartosz Zimnicki (46 Paweł Zdyb), Dariusz Brągiel (55 Łukasz Mazurek II), Maciej Kołoczek, Łukasz Mazurek I, Patryk Domagała, Michał Nawrot , Patryk Orlik (80 Damian Mężyk), Jarosław Lis (55 Adrian Szynka), Franciszek Lipka (55 Kacper Żebrowski ).

Goście pierwsze poważne ostrzeżenie dali w 15 minucie, kiedy to futbolówka obiła tylko słupek bramki KSZO. W 20 minucie dał o sobie znać 35-letni, były piłkarz m in Wisły Kraków czy Pogoni Szczecin Patryk Małecki, strzał pomocnika Avii był jednak niecelny. Pięć minut później świetną paradą bramkę KSZO uchronił Michał Kot, niestety po dwóch kolejnych minutach przyjezdni prowadzili 1:0. Michała Kota pokonał Szymon Rak. Ostrowczanie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Niecelnie z rzutu wolnego uderzał Michał Nawrot, indywidualną akcją gości zaskoczyć próbował Bartosz Zimnicki. Oczekiwany efekt przyniósł dopiero strzał Jarosława Lisa z 38 minuty spotkania. Pomocnik KSZO uderzył z kilkunastu metrów w długi róg bramki gości i dał hutnikom wyrównanie. Podrażniony zespół ze Świdnika zaatakował nieco odważniej, w 43 minucie strzał Małeckiego broni Kot i jeszcze chwilę przed przerwą ponownie bramkarz KSZO w głównej roli, ratował swój zespół przed utratą bramki. Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Avii. W 48 minucie do wybijanej piłki kilkanaście metrów od bramki dopadł były piłkarz KSZO Bartłomiej Kafel i mocnym strzałem pokonał Michała Kota, ponownie wyprowadzając Avię na prowadzenie. Podopieczni Rafała Wójcika znów musieli gonić wynik. Próbował Lipka, Brągiel, Zdyb, czy Adrian Szynka, którego strzał minimalnie minął bramkę gości, jednak bramkarz Avii nie dał się już zaskoczyć. Przegrana KSZO mogła być jeszcze wyższa, jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry Adrian Paluchowski przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Kotem

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K