Dziesiąta wygrana piłkarzy KSZO w sezonie

Wiślanie Jaśkowice – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)

0:1 Bartosz Zimnicki 84 minuta

KSZO 1929:  Klon – Domagała, Jarzynka, Mazurek I, Brągiel (90 min. Lis), Lipka (46 min. Zimnicki), Kołoczek, Tymoszenko (90 min. Zdyb), Orlik (46 min. Pisarek), Nawrot, Mazurek II (59 min. Szynka).

Bardzo trudne warunki czekały na zespoły na stadionie w Skawinie, gdzie spotkania w roli gospodarza rozgrywa zespół Wiślan. Grząska, pozbawiona murawy nawierzchnia nie pozwalała na dokładną grę i kreowanie dogodnych sytuacji. Ostrowczanie jak przystało na faworyta spotkania, szybciej dostosowali się do tych warunków. W pierwszej części piłkarze KSZO mieli dwie świetne sytuacje do zdobycia bramki. Już w ósmej minucie Brągiel zgrał do Łukasza Mazurka II, mocny strzał zawodnika KSZO obił jednak tylko słupek bramki gospodarzy. W 37 minucie przed szansą stanął Franciszek Lipka, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Nawrota zgarnął piłkę na osiemnastym metrze, niestety i tym razem strzał nie był na tyle precyzyjny, aby znaleźć drogę do bramki. Tym razem futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Wiślan. W drugiej części pomarańczowo-czarni dążyli do zmiany wyniku i cel ten udało się zrealizować w 84 minucie. W polu karnym miejscowych piłkę rozgrywali Szynka z Brągielem, ten drugi precyzyjnym podaniem obsłużył Bartosza Zimnickiego, który z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce, dając KSZO prowadzenie. W ostatnich minutach wynik już się nie zmienił i zespół Rafała Wójcika ze Skawiny wracał z pełną zdobyczą punktową.

W tabeli grupy IV trzeciej ligi po szesnastu kolejkach prowadzi Wieczysta Kraków, przed Avią Świdnik. KSZO ze stratą czterech punktów do lidera zajmuje miejsce trzecie. Dwie pozycje niżej, ze stratą siedmiu punktów do Wieczystej jest starachowicki Star. Zielono-czarni w minioną sobotę pokonali na stadionie w Ożarowie Wisłokę Dębica 1:0, bramkę dającą wygraną zdobył w 84 minucie spotkania Konrad Handzlik. Goryczy porażki w minionej kolejce doznali piłkarze Czarnych Połaniec, którzy na własnym stadionie ulegli Wieczystej Kraków 1:2. Honorowe trafienie dla zespołu z Połańca zanotował w 5 minucie spotkania Adrian Gębalski.