Fatalny weekend dla drużyn z naszego regionu

IV Liga

O dużym pechu mogą mówić piłkarze OKS-u Opatów, którzy przegrali na własnym boisku ze Spartakusem Daleszyce 2:3, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Dla OKS-u bramki zdobyli Mikołaj Jasiński w 11 minucie z rzutu karnego oraz Dawid Żak w 69 minucie. Zespół z Opatowa pozostaje więc jedyną drużyną bez zwycięstwa w IV lidze.

Również fatalną końcówkę spotkania miał Star Starachowice. Zespół Arkadiusza Bilskiego przegrał, po samobójczym trafieniu z Wierną Małogoszcz 0:1. W 89 minucie meczu, po rzucie rożnym dla Wiernej, bramkarz Staru Dominik Dziułka tak niefortunnie wybił piłkę, że ta wpadła do bramki. Na odrabianie strat było już zbyt późno.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Neptunem Końskie a Alitem Ożarów nie zapowiadała tego, co wydarzyło się później. W 45 minucie ożarowianie, po bramce Patryka Maruta wyszli na prowadzenie. W drugiej części spotkania, pięć bramek zdobyli piłkarze z Końskich, Alit nie odpowiedział żadną i Neptun wygrał 5:1. Dla piłkarzy Alitu była to dopiero druga ligowa porażka w obecnym sezonie.

W tabeli po 11 kolejkach liderem jest Orlicz Suchedniów, Alit jest piąty, Star trzynasty, a OKS Opatów na ostatniej dwudziestej pozycji.

Liga Okręgowa

Lider Klimontowianka Klimontów nie zwalnia tempa. Tym razem zielono-czerwoni pokonali na stadionie pod tamą w Brodach miejscową Kamiennę 3:1. Dla gospodarzy trafił Marcin Dynarek, natomiast dla gości strzelali Stępień, Rożek i Mikosa.

W Ćmielowie miejscowy Świt, pod wodzą nowego szkoleniowca Grzegorza Klepacza nie sprostał Victorii Skalbmierz. Ćmielowianie stworzyli sporo sytuacji, szwankowała niestety skuteczność. Ostatecznie Świt przegrał 1:3, a honorową bramkę zdobył w 59 minucie Bartłomiej Niedbała.

Nie zadowoleni ze spotkania z Bucovią Bukowa schodzili piłkarze Stali Kunów. Podopieczni Rafała Jałochy, już w 6 minucie po bramce Patryka Wodnickiego wyszli na prowadzenie, więcej bramek Stal już jednak nie strzeliła, a goście trzy razy pokonali strzegącego bramki Stali Filipa Sobańskiego.

W tabeli po 9 kolejkach na prowadzeniu Klimontowianka Klimontów, Kamienna jest szósta, Stal jedenasta, a Świt na dwunastej pozycji.