PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Grały ligi w regionie

IV Liga Świętokrzyska

• Alit Ożarów - AKS Busko Zdrój 4:3 (0:3)

Trzy punkty w spotkaniu z AKS Busko Zdrój wywalczyli w sobotę piłkarze Alitu Ożarów. Wprawdzie po pierwszych 45 minutach piłkarze z Buska prowadzili 3:0, to druga połowa należała już do podopiecznych Pawła Rybusa. Tuż po przerwie czerwoną kartką ukarany został stoper AKS-u Damian Pietras, kilka minut później pierwszą bramkę dla Alitu zdobył Kacper Piechniak. W 67 minucie ten sam zawodnik po raz drugi pokonał bramkarza z Buska. Pięć minut później na stadionie w Ożarowie był już remis 3:3, tym razem za sprawą bramki Jakuba Kończaka. W końcówce kolejny zawodnik AKS-u musiał przedwcześnie po czerwonej kartce opuścić boisko, goście grali więc w dziewiątkę. Na czwartą bramkę ożarowianie czekali jednak już do doliczonego czasu gry. Autorem trafienia dającego Alitowi trzy punkty był Kacper Piechniak.

• Łysica Bodzentyn - OKS Opatów 1:1 (1:1)

Opatowianie bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. Już w 4 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Łata. Później inicjatywę przejęli piłkarze Łysicy, w bramce OKS-u świetnie spisywał się jednak Patryk Dulny. Niestety bramkarz OKS-u po kilku udanych interwencjach, skapitulował w 32 minucie. Wyrównującą bramkę dla Łysicy zdobył strzałem głową Bartłomiej Drabik. W drugiej części spotkania obydwa zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak wynik remisowy utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
  • Star Starachowice - Pogoń Staszów 2:3 (0:2)

W 23 minucie po błędzie obrony Staru pierwszą bramkę dla Pogoni zdobył Rafał Kowalski. Chwilę przed przerwą Ernest Rozmysłowski podwyższył na 0:2. W drugiej połowie ekipa Arkadiusza Bilskiego wzięła się za odrabianie strat. W 50 minucie, po faulu na Mariuszu Fabjańskim, kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Jakub Nowocień. W 74 minucie starachowiczanie doprowadzili do remisu. Drugi w meczu rzut karny, tym razem po faulu na Dariuszu Andule wykorzystał Fabjański. Remisu nie udało się utrzymać zbyt długo, w 78 minucie ponownie błąd obrony Staru wykorzystał Rafał Kowalski, ustalając wynik spotkania na 2:3 dla Pogoni.

Klasa Okręgowa

• Orlęta Kielce - Świt Ćmielów 6:2 (3:2)

Podopieczni Grzegorza Klepacza jeszcze w 44 minucie, po dwóch bramkach Konrada Skwarlińskiego remisowali na trudnym terenie w Kielcach 2:2. Niestety później gospodarze dołożyli jeszcze cztery bramki i pewnie wygrali 6:2.

• Sparta Kazimierza Wielka - Stal Kunów 4:0 (2:0)

Bezdyskusyjne zwycięstwo wicelidera z Kazimierzy Wielkiej. Stal, prowadzona przez Łukasza Kotwę kończyła mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Sebastiana Dębniaka w 86 minucie.

• Wicher Miedziana Góra - Kamienna Brody 2:0 (1:0)

Po wyrównanym spotkaniu Kamienna schodziła z murawy pokonana. Obserwujący spotkanie tym razem z poziomu ławki rezerwowych grający trener Kamiennej Marcin Dynarek kilka minut przed zakończeniem spotkania został po drugiej żółtej kartce odesłany na trybuny.