PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

KSZO 1929 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Choć piłkarze Granatu na co dzień grają ligę niżej niż KSZO, dla pomarańczowo -czarnych nie było to łatwe spotkanie. Skarżyszczanie do przerwy prowadzili 3:1, a na prowadzenie piłkarze Marcina Sasala wyszli dopiero w 80 minucie. Piłkarze KSZO więcej rozgrywali piłkę, jednak już w 20 minucie długie podanie otrzymał zawodnik Granatu Bartosz Sot, wyprzedził on obrońców z Ostrowca i po raz pierwszy w meczu pokonał Damiana Lipca. Do remisu udało się doprowadzić 5 minut później, dośrodkowanie Tomasza Persony na bramkę strzałem głową zamienił Wojciech Trochim. Gospodarze nie poddawali się łatwo, w 37 minucie mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Tomasz Bartosiak i Granat ponownie był na prowadzeniu. Jeszcze przed przerwą po serii ataków KSZO, gospodarze przeprowadzają kontratak i na 3:1 podwyższa Patryk Kędra.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Cztery minuty po przerwie, jeden z nowych zawodników KSZO Michał Paluch wykończył zespołową akcję i zdobył bramkę kontaktową. Gonitwa pomarańczowo - czarnych trwała. W 69 minucie ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową, tym razem Jakuba Chrzanowskiego dał ostrowczanom remis 3:3. Dopiero na 10 minut przed końcem spotkania piłkarzom Marcina Sasala udało się zdobyć bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy.

Skład KSZO 1929: Lipiec - Persona Majewski, Meżyk, Głaz - Dereń, Mąka, Trochim, Kaczmarek P., Szydłowski - Paluch.