KSZO gra dalej, Star pokonany - Okręgowy Puchar Polski

Star Starachowice - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:5 (2:2)

bramki dla Staru: Kosztowniak w 21 minucie i Fabjański w 31 minucie.

bramki dla KSZO: Smuczyński 12 minuta, Zaklika 20 minuta, Paweł Kaczmarek 49 minuta, Paluch 80 minuta, Nowak 90 minuta.

Star: Dziułka – Markiewicz, Gębura, Nawrot, Pisarski, Nowak, Kopeć, Białczak, Kosztowniak, Kidoń, Fabjański. Trener: Arkadiusz Bilski.

KSZO 1929: Korziewicz – M. Kaczmarek, Dwórzyński, Majewski, Ziółkowski, Smuczyński (70 min Nowak), Zaklika (46 min Bayramov), Szymański (82 min Partyka), P. Kaczmarek (82 min Stanisławski), Szydłowski, Chrzanowski (70 min Paluch).Trener Tadeusz Krawiec.

W pucharowym spotkaniu z IV-ligowym rywalem trener Tadeusz Krawiec dał szansę gry zawodnikom, którzy ostatni nie grali zbyt dużo. Na starachowickiej murawie od pierwszych minut pojawili się Matthew Korziewicz, Robert Majewski, Kacper Ziółkowski, Dawid Szymański oraz powracający po urazie Marcin Kaczmarek. Ostrowczanie, szybko, bo już w 12 minucie otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców, po uderzeniu głową wpisał się Bartłomiej Smuczyński, na drugą bramkę nie czekaliśmy długo. W 20 minucie bramkarz Staru Dominik Dziułka po raz drugi w spotkaniu wyjmował piłkę z siatki, strzelcem gola numer dwa był Konrad Zaklika. Zielono-czarni nie tylko się bronili, zespół Arkadiusza Bilskiego próbował swoich sił w kontratakach. Taktyka była na tyle skuteczna, że gospodarze przed przerwą zdołali wyrównać stan rywalizacji. Najpierw Korziewicza pokonał Patryk Kosztowniak, a do remisu doprowadził w 34 minucie najskuteczniejszy w barwach Staru Mariusz Fabjański.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, pomarańczowo-czarni byli stroną przeważającą, miejscowi ograniczyli się do kontrataków. Przewagę KSZO w tej części spotkania udało się potwierdzić trzema kolejnymi bramkami. Do siatki Staru trafiali Paweł Kaczmarek oraz wprowadzeni w drugiej części meczu Michał Paluch i Adam Nowak. Ostrowczanie meldują się więc w fazie półfinałowej rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

W innych meczach Czarni Połaniec zremisowali z Wisłą Sandomierz 1:1, w karnych lepsi byli Czarni, którzy wygrali 6:5. Granat Skarżysko-Kamienna uległ ŁKS-owi Probudex Łagów 1:2, a spotkanie Hetman Włoszczowa - Spartakus Daleszyce zakończyło się wynikiem 4:3.