PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

KSZO lepsze od Wisłoki - bramka z połowy boiska

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisłoka Dębica 3:1 (2:0)

1:0 20' Kostiantyn Chernii 2:0 27' Michał Nawrot (karny) 3:0 88' Radosław Sylwestrzak 3:1 90+3' Kamil Rębisz

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Skład KSZO: Burek - Camargo, Sylwestrzak, Domagała, Cukrowski (Lipka), Burzyński (Zdyb), Brągiel (72 Mężyk), Nawrot, Tymoshenko, Dziubiński, Chernii (Pawlik).

Pomarańczowo-czarni spotkanie z Wisłoką rozpoczęli od ataków, już w 2 minucie bliski szczęścia był Adrian Dziubiński, jednak piłka po jego strzale obiła tylko słupek bramki przyjezdnych. W 20 minucie było już 1:0 dla KSZO. Kostiantyn Chernii, pomimo opieki trzech rywali zdołał obrócić się z piłką i będąc w bardzo trudnej pozycji oddać celny strzał, tuż obok interweniującego Wojciecha Daniela. Siedem minut później ponownie w głównej roli pozyskany z przemyskiej Polonii Kostiantyn Chernii. Ukraiński napastnik tym razem wywalczył rzut karny, który na a bramkę zamienił pewnym strzałem Michał Nawrot. Goście pierwszą dogodną sytuację strzelecką mieli w 35 minucie, jednak interwencja Jakuba Burka była skuteczna. W ostatnich minutach pierwszej odsłony gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ostrowczanie kontrowali, jednak strzały Bragiela i Cherniego nie znalazły drogi do bramki gości. Druga połowa spotkania to już zupełnie inne widowisko, piłkarze z Dębicy dużo rozgrywali piłkę na połowie KSZO, a hutnicy ograniczyli się do gry z kontry. W bramce KSZO świetnie spisywał się Burek, którego dyspozycję goście sprawdzili kilkoma strzałami. KSZO miał też swoje szanse, bramki padły jednak dopiero w ostatnich fragmentach spotkania. W 88 minucie kapitan KSZO Radosław Sylwestrzak przejął piłkę w okolicach linii środkowej i widząc bramkarza Wisłoki wysuniętego zbyt daleko od bramki zdecydował się na strzał. Uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że futbolówka zmieściła się pomiędzy poprzeczką a interweniującym bramkarzem gości. Gdy wydawało się, że ostrowczanie już wygrali 3:0, w trzeciej minucie doliczonego czasu fantastycznym strzałem w okienko bramki Jakuba Burka popisał się Kamil Rębisz i ustalił wynik meczu na 3:1 dla KSZO.

Po 2 kolejkach naczele tabeli IV grupy III Ligi jest Cracovia II Kraków. KSZO na pozycji 7, Czarni Połaniec na 10 , rezerwy Korony Kielce na 13, ŁKS Probudex Łagów na 15 a Wisła Sandomierz na 17. Najbliższa kolejka rozgrywek w IV grupie III Ligi już w środę. Na stadionie przy Szczepaniaka w Kielcach KSZO zagra z rezerwami Korony, do Rącznej, na mecz z rezerwami Cracovii wyjeżdża Wisła Sandomierz, Czarni Połaniec zagrają na własnym boisku z Podhalem Nowy targ, a ŁKS Probudex Łagów w Świdniku z miejscową Avią. Wszystkie mecze zaplanowane są na godzinę 17.