KSZO na szóstkę z Hetmanem

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Hetman Zamość 6:0 (2:0)

1:0  Bayramov, 12 min 2:0 Bayramov, 45+1 min 3:0 Szatała 63 min (samobójczy) 4:0  Michał Paluch, 64 min 5:0  Michał Paluch, 68 min 6:0  Bartłomiej Smuczyński, 73 min

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Skłąd KSZO: Lipiec – Głaz, Zając, Mężyk, Persona – Pawlik (71 min Szydłowski), Partyka (66 min Smuczyński), Zaklika (60 min P.Kaczmarek), Bayramov, Nowak (66 min Szymański), Stanisławski (60 min Paluch). Trener: Tadeusz Krawiec.

Już w 13 minucie dośrodkowanie Tomasza Persony na bramkę zamienił Fuad Bayramov, wprawdzie do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Zając, ale podobnie jak stojący za nim Konrad Zaklika minął się z piłką. Na kolejną bramkową szansę czekaliśmy, aż do 29 minuty, wtedy to ze strzałem głową Adama Nowaka poradził sobie bramkarz Hetmana. W 42 minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką gości. Z lewej strony boiska faulowany był Nowak, do rzutu wolnego podszedł Persona, wrzutka była precyzyjna, Mateusz Zając strącił piłkę głową, a Szymon Stanisławski wykończył akcję, wbijając piłkę do bramki, sędziowie bramki, jednak nie uznali, ponieważ nasz zawodnik wykorzystał pozycję spaloną, na której się znajdował. Pierwsza połowa dobiegała końca, ostrowczanie konsekwentnie dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Już w doliczonym czasie tej części gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się nasz azerski pomocnik Fuad Bayramov, który tym razem wślizgiem wykończył kontrę hutników.

W drugiej połowie coraz śmielej zaczęli poczynać sobie nie mający już nic do stracenia piłkarze Hetmana Zamość. Przez pierwsze kilkanaście minut to goście prowadzili grę i kilkukrotnie gościli w naszym polu karnym, dając zajęcie bezrobotnemu do tej pory Pawłowi Lipcowi. W 60 minucie na pierwsze zmiany zdecydował się trener KSZO Tadeusz Krawiec, na boisku pojawili się Paweł Kaczmarek i Michał Paluch. Roszady w składzie ożywiły grę KSZO i już w 63 minucie Jakub Głaz dośrodkowywał z prawej strony, w polu karnym gości najbardziej aktywny był Bayramov, ale tym razem to obrońca Hetmana Paweł Szatała wbił piłkę do własnej bramki. Minutę później mieliśmy już 4:0. Piłkę przed polem karnym otrzymał Michał Paluch i silnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik w 68 minucie wykorzystał dogranie Pawła Kaczmarka i podwyższył na 5:0. Trener gości Władimir Geworkian co chwilę łapał się za głowę, widząc jakie błędy popełniają młodzi piłkarze Hetmana, średnia wieku zawodników występujących w drużynie naszych rywali to niewiele ponad 21 lat, a dane znacząco zawyżał 31 – letni Ukrainiec Mychajło Kaznocha. W 70 minucie kolejny groźny strzał na bramkę, tym razem Bartłomiej Smuczyński postanowił sprawdzić strzegącego bramki Hetmana Jakuba Wyłupka. W tej samej minucie na bramkę uderzał Tomasz Persona, piłka do siatki wpadła, ale duży udział, w tym mieli znajdujący się na spalonym Paluch i Bayramov, i bramka nie została uznana. W 74 minucie przyjezdni ponownie zaatakowali, piłkę w naszym polu karnym wywalczył jednak Persona, szybko uruchomił Michała Palucha, a kontrę naszego zespołu zakończył strzałem Bartłomiej Smuczyński, ustalając wynik spotkania na 6:0. Wprawdzie w 89 minucie piłka ponownie wylądowała w bramce Wyłupka, ale kończący akcję Paweł Kaczmarek znajdował się na spalonym.

Wysokie zwycięstwo KSZO pozwoliło na awans na ósme miejsce w tabeli. Kolejny ligowy mecz ostrowczanie rozegrają 8 maja z Chełmianką w Chełmie (17:30), a wcześniej, bo już w środę 5 maja w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski KSZO zagra w Starachowicach z miejscowym Starem.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.