PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Liderzy gromią rywali - Star Starachowice i Stal Kunów w drodze do awansów

Hummel IV Liga Świętokrzyska

Dwie bramki Ukraińca Wiktora Chomczenki oraz trafienia Włodzimierza Putona i Artura Kidonia dały starachowickiemu Starowi trzy punkty w spotkaniu z Pogonią Staszów. Zielono-czarni utrzymują wysoką formę strzelecką, tydzień temu Star jeszcze wyżej, bo 5:0 pokonał zespół z Buska, taka dyspozycja to dobry prognostyk przed spotkaniem w następnej kolejce z rezerwami kieleckiej Korony. Drużyna Tadeusza Krawca walczy o awans do III Ligi i jakakolwiek strata punktów z bezpośrednim rywalem nie wchodzi w grę.

W miniony piątek ligowe spotkanie 27 kolejki grali piłkarze Alitu Ożarów. Zespół Pawła Rybusa po wyjazdowym remisie 1:1 podzielił się punktami z Klimontowianką Klimontów. W 74 minucie drużynę z Ożarowa na prowadzenie wyprowadził Michał Rutkowski, radość piłkarzy Alitu nie trwała długo, ponieważ trzy minuty później najskuteczniejszy zawodnik Klimontowianki w obecnym sezonie Jakub Rożek doprowadził do wyrównania. Więcej bramek na stadionie przy ulicy Zysmana w Klimontowie już nie padło.

Komplet wyników  Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
  • TS 1946 Nida Pińczów 3 - 1 Łysica Bodzentyn
  • Lubrzanka Kajetanów 0 - 3 Wierna Małogoszcz - walkower Lubrzanka wycofała się z rozgrywek.

W tabeli na prowadzeniu Star Starachowice - 62 punkty, drugie miejsce ze stratą trzech punktów zajmują rezerwy Korony Kielce, kielczanie mają jednak do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Klimontowianką w Klimontowie, spotkanie to odbędzie się już w środę 11 maja, początek o godzinie 17:00. Alit Ożarów, który do tej pory uzbierał 34 punkty jest na pozycji dziewiątej.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Aż pięć bramek na wyjeździe zdobyli piłkarze lidera Klasy Okręgowej Stali Kunów. Kunowianie pokonali Piaskowiankę Piaski 5:1, o wygranej zadecydowała świetna w wykonaniu Stali druga połowa meczu. Pierwszą bramkę dla lidera zdobył już w 6 minucie meczu Marcin Dynarek. Od 15 minuty Stal musiała radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ boisko, po czerwonej kartce opuścić musiał Bartłomiej Wielgus. Kilkanaście minut później na boisku w Piaskach był już remis 1:1. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Wiktor Stawecki. Jeszcze przed przerwą Stali udało się wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Żaka. W drugiej połowie meczu do siatki trafiali tylko podopieczni Marcina Dynarka. W 67 minucie bramkarza Piaskowianki pokonał Łukasz Swat, a już w samej końcówce meczu bramki dołożyli jeszcze Adam Witek i Konrad Woźniakowski, który ustalił wynik meczu na 5:1 dla Stali.

Trzy punkty Świtowi Ćmielów zapewniły dwie bramki Macieja Witka. Podopieczni Marcina Wróbla pokonali na Stadionie Leśnym w Ćmielowie Unię Sędziszów 2:1, a wynik ustalony został już w pierwszej części spotkania. W 24 minucie na prowadzenie wyszli goście, Tomasza Dymanowskiego pokonał Tomasz Nartowski, później do bramki trafiał już tylko Maciej Witek.

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Opatowie, gdzie zespół OKS-u prowadzony przez Grzegorza Klepacza podejmował wicelidera Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej zespół GKS Góral Górno. Goście na prowadzenie wyszli już w 13 minucie, kiedy to piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Dulnego skierował Krystian Zieliński. Przyjezdni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale w 31 minucie nadziali się na kontrę OKS-u. Łukasz Orłowski dostał świetne podanie na prawym skrzydle, wyprzedził obrońców Górala i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem, dając swojemu zespołowi wyrównanie. W 42 minucie oglądaliśmy niemalże kopię poprzedniej sytuacji , w roli głównej ponownie Łukasz Orłowski, tym razem piłka nieco odskoczyła zawodnikowi OKS-u, ale i tak zdołał on po raz drugi pokonać bramkarza GKS-u Damiana Kmiecika. Wydawało się, że na przerwę gospodarze zejdą, prowadząc jedną bramką, niestety chwila nieuwagi przy rzucie rożnym i Robert Radek strzałem głową kieruję piłkę do siatki OKS-u. Druga połowa meczu należała już do miejscowych, najpierw bramkarza gości mocnym strzałem z przewrotki próbował zaskoczyć Jakub Łata, niestety zabrakło precyzji i piłka odbiła się od poprzeczki. Kolejną dla OKS-u sytuację zmarnował Patryk Wodnicki, którego strzał z kilkunastu metrów obronił bramkarz gości. Goście piłkę meczową mieli na kilka minut przed zakończeniem spotkania, kunsztem bramkarskim wykazał się jednak Dulny, którego interwencja uchroniła OKS od porażki. Po stojącym na dobrym poziomie spotkaniu OKS Opatów zremisował 2:2 i podzielił się punktami z Góralem Górno.

• OKS Opatów 2 - 2 Góral Górno

W tabeli na prowadzeniu Stal Kunów, która przewagę nad drugim Góralem Górno powiększyła do 7 punktów. Na trzecie miejsce awansował zespół Orląt Kielce. Świt Ćmielów jest na pozycji 11 a OKS Opatów na 13.