PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Liga Okręgowa: Stal Kunów liderem!

O dużym szczęściu mogą mówić kunowianie. Gdy wydawało się że na przerwę będą schodzić przegrywając 0:1, w sporym zamieszaniu pod bramką najlepiej zachował się Sebastian Dębniak i  zdołał doprowadzić do wyrównania. Minutę później było już 2:1. Na strzał zza pola karnego zdecydował się ponownie Sebastian Dębniak, piłkę zdołał odbić jeden z obrońców Unii i ta po rykoszecie zmyliła bramkarza gości i wpadła do bramki. Obydwie bramki dla Stali padły w doliczonym czasie do pierwszej połowy. W drugiej części spotkania goście próbowali odrobić straty, jednak już w 50 minucie natknęli się na kontrę Stali, po której Jakub Ostrowski podwyższył na 3:1. Ponadto od 77 minuty przyjezdni nieco ułatwili utrzymanie korzystnego wyniku dla Stali, ponieważ od tej pory grali w osłabieniu, gdyż jeden z ich graczy otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W Ćmielowie pierwszy punkt w sezonie zdobyli piłkarze miejscowego Świtu. Podopieczni Mateusza Burakowskiego zremisowali ze Spartą Dwikozy 1:1.  W 35 minucie po bramce 17-letniego Patryka Łukawskiego gospodarze wyszli na prowadzenie, niestety tuż przed przerwą do remisu doprowadził Norbert Bidas. Wynik 1:1, pomimo że obydwa zespoły miały szansę na zdobycie bramki utrzymał się do końca spotkania. Jeden punkt nie pozwolił jednak Świtowi opuścić ostatniego miejsca w tabeli.

Również remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy OKS Opatów a Zorzą Tempo Pacanów. Prowadzony przez Dariusza Pietrasiaka OKS liczył jednak na trzy punkty. Bramkę dla Opatowa zdobył w 15 minucie Łukasz Kotwa, goście wyrównali po strzale Konrada Sikorskiego w 39 minucie.

W niedzielę nie powiodło się piłkarzom Kamiennej Brody, którzy pod nieobecność na boisku trenera Marcina Dynarka, który pauzował za czerwoną kartkę z pierwszej kolejki doznali sromotnej porażki 4:0 z Piaskowianką Piaski. Na szczęście dla ekipy z Brodów Dynarek będzie już mógł zagrać w kolejnym ligowym spotkaniu ze Świtem Ćmielów.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

• Świt Ćmielów 1-1 Sparta Dwikozy

W tabeli po trzech kolejkach na prowadzeniu Stal Kunów, która nie przegrała jeszcze spotkania uzbierała do tej pory 7 punktów. Siódme miejsce z 4 punktami zajmuje OKS Opatów, Kamienna Brody ma na koncie 3 punkty i zajmuje 14 miejsce. Tabelę zamyka Świt Ćmielów z jednym punktem.

W następnej kolejce zagrają:

31 sierpnia o godz. 17:00 Unia Sędziszów - Sparta Dwikozy oraz Wicher Miedziana Góra - Victoria Skalbmierz

1 września o godz.17:00 Kamienna Brody - Świt Ćmielów, Sparta Kazimierza Wielka - Piaskowianka Piaski, Klimontowianka Klimontów - Zenit Chmielnik, Zorza Tempo Pacanów - Piast Stopnica, Moravia Morawica - OKS Opatów, Stal Kunów - Hetman Włoszczowa.