Oldboje KSZO zakończyli udział w Pucharze Polski

KSZO Oldboys Ostrowiec Świętokrzyski - Agricola Łoniów 2:4 (1:1)

Skład KSZO: Tomasz Rak - Dariusz Pietrasiak, Marcin Grunt, Klaudiusz Łatkowski, Marcin Wróbel, Rafał Barański, Szymon Kroczek, Tomasz Żelazowski, Andrzej Kobylański, Artur Anduła, Rafał Wójcik, oraz: Przemysław Dyjewski, Jarosław Sarna, Zbigniew Rutkowski, Jarosław Mosiołek. Trener Marek Krajewski.

W 16 minucie spotkania Andrzej Kobylański stanął przed szansą na zdobycie bramki, jednak strzał byłego Reprezentanta Polski z rzutu karnego zdołał wybić na rzut rożny bramkarz zespołu z Łoniowa Robert Kunys. Chwilę później mieliśmy już jednak 1:0. Z rogu dośrodkowywał Rafał Wójcik, a zamykający na długim słupku akcję Pietrasiak nie dał już szans bramkarzowi gości. Ostrowczanie atakowali a drużyna Agricoli ograniczyła się do gry z kontry, jeden z takich ataków skutecznie wykończył Sebastian Gabroś i na tablicy przy Świętokrzyskiej widniał wynik 1:1. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części bramkową akcję przeprowadzili przyjezdni, długim podaniem obsłużony został Przemysław Kot, nie dał szans Tomaszowi Rakowi i Agricola wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Ataki gości stawały się coraz groźniejsze, efektem były kolejne bramki. W 75 minucie autorem trzeciego trafienia dla gości był Piotr Dobrowolski, a minutę później czwartą bramkę dołożył Dawid Nabrdalik. Pod drugą bramką w tej części również widzieliśmy kilka ciekawych sytuacji. Najlepszą miał Dariusz Pietrasiak, którego uderzenie głową okazało się jednak niecelne. To właśnie do Pietrasiaka należało jednak ostatnie zdanie w tym spotkaniu. W 90 minucie oldboje wywalczyli kolejny rzut karny. Na boisku nie było już autora wcześniejszej niewykorzystanej jedenastki Andrzeja Kobylańskiego, piłkę na punkcie karnym ustawił więc Pietrasiak i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Łoniowa, ustalając wynik spotkania na 2:4 dla Agricoli.

W innych ciekawszych spotkaniach I Rundy Okręgowego Pucharu Polski Ester Wojciechowice przegrał z LZS-em Samborzec 0:5. Marol Jacentów również 0:5 przegrał z Koprzywianką Koprzywnica a GKS Iwaniska dopiero po rzutach karnych pokonał Piast Osiek, w podstawowym czasie spotkania był remis 3:3. Kolejna runda rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski zaplanowana jest na środę 31 sierpnia.