Piłkarze KSZO nadal bez wygranej

Siarka Tarnobrzeg - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

Bramka Kacper Stefanik 90+2 min.

Skład KSZO 1929: Paweł Lipiec — Mateusz Zając , Matheus Camargo , Radosław Sylwestrzak, Jakub Głaz, Kacper Dereń, Michał Nawrot , Oskar Majda , Michał Gałecki, Dariusz Brągiel, Dawid Gruchała-Węsierski (83 min.  Rafał Adamek).

Po wyrównanym spotkaniu ostrowiecki zespół, po raz kolejny w obecnym sezonie z boiska schodził pokonany. Tym razem pomarańczowo-czarnym do wywiezienia punktu ze stadionu Siarki zabrakło niewiele. Decydujące trafienie tarnobrzeżanie zanotowali dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kacper Józefiak. Wcześniej obydwa zespoły stworzyły po kilka ciekawych sytuacji bramkowych, dla KSZO najlepszą okazję zmarnował na początku drugiej połowy Michał Gałecki, który nie trafił z kilku metrów w bramkę, będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Zarówno KSZO, jak i Siarka kończyły mecz w dziesięcioosobowych składach. W 87 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Oskar Majda z KSZO, trzy minuty później podobny los spotkał zawodnika miejscowych Jakuba Tahora.

W innych ciekawszych spotkaniach 5 kolejki w IV grupie III ligi: ŁKS Probudex Łagów pokonał Koronę Rzeszów 3:0, po bramkach Mateusza Ozimka, Adama Imieli i Piotra Cichockiego. Wisła Sandomierz wygrała z Podlasiem Biała Podlaska 2:0, dwie bramki dla zespołu Jarosława Pacholarza zdobył Szymon Rak, a Czarni Połaniec wygrali 3:2 z Sokołem Sieniawa. W tabeli na prowadzeniu Siarka Tarnobrzeg 15 punktów, drugi jest ŁKS Łagów 12 punktów. Zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z dwoma punktami spadł na szesnaste miejsce. Za nami w tabeli pozostają już tylko Sokół Sieniawa i Wólczanka Wólka Pełkińska. Szansę na poprawę zdobyczy punktowej i lokaty w tabeli zespół Przemysława Cecherza będzie miał w najbliższą niedzielę, podczas wyjazdowego spotkania z Sokołem Sieniawa. Początek meczu o godzinie 16:00.