Przerwana seria Świtu Ćmielów - ZDJĘCIA

Świętokrzyska IV Liga

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Alitu Ożarów z GKS-em Nowiny. Od 84 minuty, po tym, jak Michał Kamiński otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, ożarowianie grali w dziesięcioosobowym składzie. W tabeli, po 34 kolejkach, Alit ma na koncie 52 punkty i utrzymał siódme miejsce.

Po trzech z rzędu wygranych, gorycz porażki musieli przełknąć piłkarze Staru Starachowice. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego ulegli na własnym boisku Łysicy Bodzentyn 0:1 i podobnie jak Alit kończyli mecz w dziesiątkę. W 56 minucie drugi żółty kartonik zobaczył Jakub Nowocień.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Bez punktów z wyjazdowego spotkania wracali piłkarze OKS-u Opatów. Zespół Dariusza Pietrasiaka przegrał w Końskich z miejscowym Neptunem 0:2. O losach spotkania decydowały ostatnie minuty meczu. W 80 minucie gospodarze wykorzystali rzut karny, a drugą bramkę zdobyli już w doliczonym czasie gry. W tabeli OKS z 19 punktami spadł na przedostatnią dziewiętnastą pozycję. Liderem Świętokrzyskiej IV ligi jest zespół Czarnych Połaniec.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Serię zwycięstw Świtu Ćmielów przerwał Zenit Chmielnik. Ćmielowianie mieli ochotę na piąte z kolei zwycięstwo, jednak już do przerwy na Stadionie Leśnym w Ćmielowie goście prowadzili różnicą trzech bramek. W drugiej części meczu piłkarze z Chmielnika dołożyli jeszcze jedną bramkę i pewnie wygrali 4:0. - To spotkanie obnażyło nasze braki, wyszliśmy zbyt pewnie po serii zwycięstw. Zenit pokazał dziś bardzo dobrą piłkę — mówił po spotkaniu kierownik Świtu Ćmielów Przemysław Romanowski. W tabeli Świt na ósmej pozycji.

Bardzo ważny mecz dla układu dolnej części tabeli przegrali piłkarze Kamiennej Brody. Zespół Marcina Dynarka uległ 2:4 na własnym boisku Bucovii Bukowa. Jeszcze do 70 minuty na boisku w Brodach mieliśmy remis 2:2 (bramki dla Kamiennej - Wojton i Furtowicz). Niestety za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Kacper Grudziecki i grający w osłabieniu gospodarze stracili w ostatnich dwudziestu minutach dwie bramki. Zespół z Brodów ciągle w strefie spadkowej, aktualnie na trzynastej pozycji.

W dobrych nastrojach mecz z Orlętami Kielce kończyli piłkarze Stali Kunów. Jeszcze do 90 minuty kunowianie remisowali. Po bramkach Cholewińskiego i Poniewierskiego 2:2, jednak po samobójczym trafieniu jednego z zawodników gości już w doliczonym czasie gry ekipa Stali Sięgnęła po trzy punkty. W tabeli Stal na pozycji dziesiątej. Liderem jest Klimontowianka Klimontów.

Piotr Kowalski

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.