Remis KSZO 1929 w Rzeszowie - Stal ratuje karny w 88 minucie

Mecz rozpoczął się od ataków rzeszowian, już w 5 minucie piłkarze KSZO wybijali piłkę z własnej linii bramkowej. Ostrowczanie pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 7 minucie meczu, wtedy ze strzałem Jakuba Kapsy poradził sobie jednak bramkarz Stali Leonid Otczenaszenko. Kilkanaście minut później Kapsa poprawił skuteczność i pokonał Otczenaszenkę, KSZO objął prowadzenie. Niestety odpowiedź piłkarzy Stali była błyskawiczna. W 22 minucie, mający na swoim koncie prawie 200 występów w ekstraklasie Sławomir Szeliga dokładnie dośrodkował na głowę Grzegorz Goncarza który doprowadził do wyrównania. Rzeszowianie dążyli do podwyższenia wyniku a podopieczni Marcina Wróbla ograniczyli się do gry z kontry, po jednej z takich akcji ostrowczanie byli bliscy do objęcia prowadzenia, jednak strzał Jakuba Chrzanowskiego był niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Drugą połowę obydwa zespoły zaczęły dość nerwowo i niedokładnie. Ciekawie zrobiło się dopiero po serii zmian jakie przeprowadzili trenerzy obydwu zespołów. W 67 minucie na ponowne prowadzenie wyszli pomarańczowo - czarni. Mateusz Madej strzałem z około 20-metrów nie dał szans Otczenaszence. W końcówce ostrowczanie chcąc utrzymać korzystny rezultat starali się utrzymywać piłkę daleko od własnego pola karnego. Niestety do pełni szczęścia zabrakło kilka trochę czasu. W 88 minucie Maciej Miłek faulował Roberta Trznadla, a że sytuacja ta miała miejsce w polu karnym KSZO to rzeszowianie rozpoczynali grę od rzutu karnego. Skutecznym wykonawcą jedenastki był Wojciech Reiman. Mecz zakończył się podziałem punktów

Stal Rzeszów 2-2 (1-1) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

0-1 19 min Jakub Kapsa 1-1 22 min Grzegorz Goncerz 1-2 67 min Mateusz Madej 2-2 88. min Wojciech Reiman (karny)

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko - Piotr Głowacki (83 min. Michał Nawrot), Damian Kostkowski, Błażej Cyfert, Robert Trznadel, Damian Sierant (65 min. Szymon Kobusiński), Sławomir Szeliga (59 min. Adrian Ligienza), Wojciech Reiman, Dominik Chromiński (63 min. Piotr Ceglarz), Grzegorz Goncerz (71 min. Łukasz Mozler), Tomasz Płonka.

KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI: Dorian Frątczak - Maciej Miłek, Jakub Chrzanowski (67 min. Michał Grunt), Damian Mężyk, Filip Rogoziński, Bartłomiej Smuczyński (59 min. Mateusz Madej), Kamil Bełczowski, Fabian Burzyński, Włodzimierz Puton, Kamil Łokieć (67 min. Dominik Cheba), Jakub Kapsa (75 min. Stanisław Sarwicki).

W tabeli na prowadzeniu Podhale Nowy Targ, które po zwycięstwie w spotkaniu ze Stalą Kraśnik powiększyło przewagę nad drugą Stalą Rzeszów do czterech punktów. KSZO bez zmian zajmuje szóste miejsce. W nadchodzącym tygodniu zespół Marcina Wróbla rozegra dwa spotkania na własnym stadionie. Już we wtorek o godzinie 17 na mecz w ramach ½ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego przyjeżdża ekipa Czarnych Połaniec, a w piątek o godzinie 19:29 rozpocznie się ligowe spotkanie z 11 w tabeli Chełmianką Chełm.