Remis Świętokrzyskich derbach, ale w karnych lepsi ostrowczanie

Remis  Świętokrzyskich derbach, ale w karnych lepsi ostrowczanie

KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 29:29 (13:16) karne 1:3

KSSPR: Witkowski, Baran - W. Sękowski, Janus, Woś, Markowski, Ł. Sękowski, Biegaj, Kordos, Siszek, Włodarski, Rożnowski. Trener Mirosław Curyło.

KSZO: Piatkowski, Kijewski - Bysiak, Sobut, Kogutowicz, Granat, Dąbrowski, Konwicki, Majchrzak, Zadrożny, Chudzik, Skuciński, Chmielewski, Świstak, Wokjowski. Trener Tomasz Radowicki.

Początek meczu należał do gospodarzy, ekipa Mirosława Curyło, po dwóch skutecznie egzekwowanych przez Łukasza Sękowskiego rzutach karnych prowadziła 2:0. Niewielka przewaga miejscowych utrzymywała się do 13 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się powracający do KSZO z MTS-u Chrzanów Filip Chmielewski i wyrównał na 5:5. Kolejne minuty, to gra bramka za bramkę. Na prowadzenie ostrowczanie wysunęli się w ostatnich fragmentach pierwszej połowy, do siatki zespołu z Końskich trafiali Wojkowski i Skuciński a na przerwę KSZO udawał się, prowadząc trzema bramkami (16:19). Druga część długo nie przynosiła zmiany prowadzenia. Podopieczni Tomasza Radowieckiego do 57 minuty utrzymywali 3, a nawet pięciobramkową przewagę. Ostatnie fragmenty należały jednak do graczy KSSPR-u bramki Janusa, Sękowskiego i Ciszka dały gospodarzom wyrównanie na chwilę przed końcową syreną. W rzutach karnych skuteczniejsi byli goście z Ostrowca. Bramki Majchrzaka, Bysiaka i Chmielewskiego naprzeciw trafieniu Biegaja dały KSZO wygraną 3:1. W spotkaniu KSSPR -KSZO najskuteczniejszymi byli Hubert Skuciński (KSZO) -11 bramek oraz Łukasz Sękowski (KSSPR) - 10 bramek.

Remis po podstawowych 60 minutach oraz wygrane rzuty karne dały ostrowieckim szczypiornistom dwa punkty. Strata pełnej puli w końcówce meczu spowodowała spadek KSZO na drugie miejsce w tabeli. Na prowadzenie powrócił AZS AGH Kraków. KSSPR zajmuje, ze stratą sześciu punktów do prowadzącej dwójki piąte miejse.