PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Remis w derbach powiatu ostrowieckiego

W niedzielę, prowadzący w tabeli zespół Stali Kunów, wybrał się do Ćmielowa na derbowe spotkanie z miejscowym Świtem. Kunowianie, po serii siedmiu kolejnych ligowych meczów bez porażki jechali z dużym apetytem, piłkarze Świtu prowadzeni przez Marcina Wróbla ten apetyt szybko jednak ostudzili. W 31 minucie bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Daniel Czuba, natomiast dziesięć minut później było już 2:0 dla Świtu, a autorem kolejnego trafienia był Piotr Frańczak, który bramkarza Stali Kamila Wielguszewskiego pokonał strzałem z rzutu karnego. Miejscowi dwubramkowej przewagi nie potrafili jednak utrzymać zbyt długo. W 43 minucie kontaktową bramkę dla Stali zdobył Konrad Małaczek, natomiast chwilę przed przerwą do remisu doprowadził najskuteczniejszy piłkarz kunowian Marcin Dynarek. Dla grającego trenera Stali była to już 24 bramka w aktualnym sezonie. W drugiej połowie więcej sytuacji stwarzali goście, jednak żadna bramka już nie padła i zespoły musiały zadowolić się remisem.

Trener Świtu Ćmielów Marcin Wróbel w pomeczowym komentarzu:

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Bardzo ważne spotkanie dla układu w dolnej części tabeli rozgrywali w niedzielę piłkarze OKS-u Opatów. Zespół Grzegorza Klepacza pokonał na własnym stadionie Nidę Oksa 3:1. Do przerwy opatowianie po bramkach Jakuba Łukawskiego i Łukasza Orłowskiego prowadzili 2:0. W 73 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową, a 10 minut później Łukasz Orłowski ustalił wynik meczu na 3:1.

W tabeli na miejscu pierwszym Stal Kunów 42 punkty, drugi Gród Ćmińsk ma 41 punktów, natomiast trzeci GKS Górno 40 punktów. OKS Opatów awansował z trzynastej na jedenastą pozycję. Bez zmian na czternastym miejscu Świt Ćmielów. Ćmielowianie mają jednak już za sobą cztery spotkania z zespołami zajmującymi pierwsze cztery pozycje w tabeli. W meczach tych podopieczni Marcina Wróbla wywalczyli pięć punktów, na co złożyły się wygrana z Orlętami Kielce, remisy ze Stalą Kunów i Grodem Ćmińsk i porażka z GKS-em Górno.