Remis w pojedynku trenerów Krawca i Bilskiego

Hummel IV Liga

Świętokrzyska Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie, pomiędzy Starem Starachowice a Neptunem Końskie. Dodatkowym smaczkiem dla kibiców, był fakt, iż trenerem Neptuna jest były szkoleniowiec zielono-czarnych Arkadiusz Bilski. Jeszcze, przed pierwszym gwizdkiem sędziego Zarząd Klubu uroczyście podziękował za spędzone w klubie lata właśnie byłemu trenerowi Arkadiuszowi Bilskiemu, oraz zawodnikowi Marcinowi Chodniewiczowi. Na boisku więcej okazji mieli gospodarze, bramkarza Neptuna próbowali pokonać Mariusz Fabjański, Piotr Mikos, Michał Grunt, czy Marcin Kaczmarek, wszyscy bezskutecznie. Po siedmiu kolejkach Star z trzynastoma punktami zajmuje szóste miejsce w Hummel IV Lidze Świętokrzyskiej.

Bez punktów siódmą kolejkę kończyli piłkarze Alitu Ożarów. Nie wiedzie się ostatnio piłkarzom Pawła Rybusa, w czterech ostatnich kolejkach ożarowianie wywalczyli tylko jeden punkt. W minioną sobotę Alit przegrał na własnym stadionie z Wierną Małogoszcz 2:5. Bramki dla zespołu z Ożarowa strzelali Michał Kamiński i Kacper Piechniak. W tabeli Alit spadł na czternastą pozycję. Liderem są rezerwy kieleckiej Korony, które podobnie jak drugi GKS Rudki wywalczyły szesnaście punktów.

W następnej kolejce Star zagra w Kajetanowie z miejscową Lubrzanką, natomiast Alit podejmie Łysicę Bodzentyn. Mecze w sobotę, początek o godzinie 16:00.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Trzy do zera wygrał na własnym stadionie Świt Ćmielów ze Spartą Dwikozy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Konrad Skwarliński, Patryk Łukawski oraz samobójczą Damian Drożdżal. Wynik został ustalony jeszcze w pierwszej części spotkania. W tabeli po sześciu kolejkach Świt z dziesięcioma punktami jest na szóstej pozycji.

Jeden punkt w spotkaniu z Wichrem w Miedzianej Górze zdobyli piłkarze Stali Kunów, którzy na boisku rywala zremisowali 2:2. Wynik spotkania w 51 minucie strzałem z około 30 metrów otworzył Marcin Dynarek, miejscowi wyrównali minutę później. W 80 minucie do bramki rywali ponownie trafił Dynarek, który wykończył akcję swojego zespołu. Miejscowi do remisu doprowadzili w 88 minucie. Aktualnie Stal z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje piątą pozycję.

OKS Opatów na własnym stadionie przegrał z Piastem Stopnica 0:1. Goście decydującą bramkę zdobyli w 59 minucie meczu. Po sześciu kolejkach OKS spadł na siódme miejsce. Liderem Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej jest Naprzód Jędrzejów

W następnej kolejce zagrają: Stal Kunów z Hetmanem Włoszczowa (niedziela 15:00), Naprzód Jędrzejów ze Świtem Ćmielów (niedziela 15:00), Orlęta Kelce z OKS-em Opatów (niedziela 12:00).