Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Rok 2021 w ostrowieckim sporcie

Rok 2021 w ostrowieckim sporcie

Piotr Grabarczyk

Styczeń) Początek nowego wówczas 2021 roku przyniósł nam dwie ciekawe informacje personalne. W styczniu dowiedzieliśmy się, że zawodnik występujący na co dzień w Zawiszy Sienno Michał Klaus dostał powołanie do Reprezentacji Polski w Futsalu. Nie było jednak w tym nic dziwnego, ponieważ piłkarz sezon zimowy jest graczem występującego w Ekstraklasie Futsalu zespołu AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów i ma za sobą całkiem udany rok w poprzednim klubie, jakim był Mistrz Polski Gatta Zduńska Wola. Drugą ciekawą informacją stycznia było pojawienie się w zespole piłki ręcznej KSZO nowego obrotowego, którym był wielokrotny reprezentant kraju Piotr Grabarczyk.

Wojciech Trochim

Luty) W lutym, kiedy to sport w naszym regionie jest jeszcze nieco uśpiony, ciekawe wiadomości docierały z kadry trzecioligowego klubu piłkarskiego KSZO 1929. Z zespołem pożegnał się kapitan Wojciech Trochim, który od Ostrowca wolał KS Wiązownica, przy Świętokrzyskiej pojawił się za to sympatyczny Azer Fuad Bayramov, który co prawda zbyt dużo z powodu częstych urazów nie grał, jednak w tych spotkaniach, w których brał udział, stanowił o sile naszego zespołu.

bayramov

Marzec) Marzec z kolei przyniósł nam świetne informacje z aren lekkoatletycznych, a dokładnie z Torunia, gdzie odbywały się Halowe Mistrzostwa Europy. Pochodzący z Krynek w gminie Brody, były uczeń ostrowieckiej SMS wywalczył tam srebrny medal w wyścigu na 800 metrów.

 KSZO Handball

Kwiecień) W kwietniu dowiedzieliśmy się, że cel jakim było minimum trzecie miejsce w pierwszej lidze piłki ręcznej, dla szczypiornistów ostrowieckiego KSZO nie zostanie zrealizowany. Wojownicy w składzie z Grzegorzem Tkaczykiem i Piotrem Grabarczykiem nie zdołali wywalczyć awansu do nowo utworzonej Ligi Centralnej i kolejny sezon spędzą na parkietach I Ligi.

fitness

Maj) Złote, srebrne i brązowe medale z majowych Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness przywieźli do Ostrowca zawodnicy klubu Black & White. Ponadto zawodniczki fitness akrobatycznego i artystycznego Oliwia Chamera i Nela Wójcik po dobrych występach dostały powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy IFBB w kulturystyce i fitness w hiszpańskim mieście Santa Susanna, gdzie obydwie zawodniczki zdobyły brązowe medale. To nie był jeszcze koniec sukcesów klubu prowadzonego przez Grzegorza Kępę i Joannę Kępę. Również w maju odbywały się XI Mistrzostwa Polski dzieci w Fitness, gdzie nasz klub zdeklasował inne krajowe zespoły i do Ostrowca wracał z workiem medali i tytułem Drużynowego Mistrza Polski. Ciekawie również było w piłkarskim KSZO 1929, gdzie końcówka maja przyniosła zmianę zarządu. Dotychczasowy prezes Mirosław Świrta oraz członkowie zarządu Maciej Kozicki, Sebastian Mazur i Paweł Dudziński złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Członkowie stowarzyszenia wybrali nowy zarząd w składzie prezes Dariusz Ogłaza oraz Paweł Kapsa, Agnieszka Rzęchowska i Tomasz Wójcik.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Black & White Ostrowiec

Czerwiec) W czerwcu kolejne sukcesy młodych fitnessek z UKS Black & White. 12-letnia Blanka Walczyk i 14-letnia Natalia Bugajska przywiozły medale z Serbii, gdzie w miejscowości Cacak odbywały się Mistrzostwa Świata w Fitness dzieci.

KSZO 1929 Puchar

Z aren piłkarskich wart odnotowanie jest transfer trenera Dariusza Pietrasiaka z IV-ligowego OKS-u Opatów do ekstraklasowej Wisły Puławy. Borykający się z dużymi problemami kadrowymi i finansowymi pewnym krokiem zmierzał z IV Ligi do Klasy Okręgowej. W nowym klubie trener Pietrasiak został asystentem trenera Macieja Bartoszka. Kielecka Suzuki Arena po raz kolejny okazała się szczęśliwa dla piłkarzy KSZO 1929. Pomarańczowo - czarni w finale Okręgowego Pucharu Polski pokonali Czarnych Połaniec. Tym razem po dramatycznym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Wygrana dała naszemu zespołowi możliwość gry na arenie krajowej. Pucharowe zwycięstwo nie pomogło utrzymać posady trenerowi Tadeuszowi Krawcowi. Nowy zarząd postawił na sprawdzonego już niegdyś w Ostrowcu Przemysława Cecherza. Jeszcze w czerwcu duży sukces odnieśli młodzi waterpoliści KSZO. Ostrowczanie na pływalni w Łodzi wywalczyli tytuł Mistrza Polski Juniorów w Piłce Wodnej. Z czerwcowych wydarzeń w naszym regionie wart odnotowania jest start na ostrowieckim Rynku jednego z etapów kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Lipiec) Nowy zarząd kierujący Klubem Piłkarskim KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski postanowił gruntownie zmienić kadrę drużyny. Z zespołem pożegnali się prawie wszyscy zawodnicy, nowi będą przybywać do zespołu jeszcze przez długi czas. Trener Przemysław Cecherz ma więc bardzo trudne zadanie w budowaniu kadry gotowej do walki o upragniony w naszym mieście awans. Wyniki sparingów nie napawają optymizmem.

Przemysław Cecherz

Sierpień) III ligowi piłkarze KSZO 1929 poznali rywala na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Na pomarańczowo-czarnych czeka I-ligowy GKS Tychy. A w lidze po 5 kolejkach niedowierzanie, rozczarowanie, zażenowanie - KSZO bez zwycięstwa. Zarząd po meczach z rywalami z góry części tabeli rozmyślił się co do trenera. Przemysława Cecherza zastąpił Rafał Wójcik.

Rafał Wójcik

Wrzesień) Dobre wiadomości napływają do nas we wrześniu ze Staszowa. Brązowy medal na odbywających się na tamtejszym ringu Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie wywalczył w kategorii do 75 kilogramów pięściarz KSZO Dawid Brzeziński. Z kolei na nowiutkim stadionie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach o Okręgowy Puchar Polski w Piłce Nożnej Kobiet walczyły piłkarki KSZO. Podopieczne Szymona Kroczka pokonały zespół Hetmanek Włoszczowa i do Ostrowca podobnie jak piłkarze wracali z trofeum. Dobre wrażenie na krajowej arenie pozostawili po sobie piłkarze KSZO 1929. Nasz zespół przegrał w pierwszej rundzie Pucharu Polski z GKS-em Tychy 1:2. Honorowe trafienie zanotował Michał Nawrot.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

KSZO 1929 - GKS Tychy

Październik) Jesień w pełni a na ringu przy Świętokrzyskiej XXVI już Turniej Bronisława Kubickiego, gdzie jak co roku mogliśmy oglądać wiele ciekawych pojedynków. Zawody były jednym z elementów przygotowania naszych pięściarzy do Mistrzostw Polski, jakie również we wrześniu odbywały się w Wałczu. Litry wylanego potu opłaciły się, z Wałcza walcząca w kategorii do 60 kilogramów zawodniczka KSZO Aleksandra Szczodrak przywozi brązowy medal.

Aleksandra Szczodrak

Początek siatkarskiego sezonu przynosi nam świetne informacje z parkietów II Ligi. Siatkarki KSZO SMS po trzech kolejkach i trzech zwycięstwach pewnie przewodzi w tabeli.

KSZO SMS

Listopad) Siła i umiejętności piłkarek nożnych KSZO zweryfikowane. Pomarańczowo-czarne w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym trafiły na aktualnego Mistrza Polski ekipę Czarnych Sosnowiec. Rywalki nie pozostawiły złudzeń i KSZO żegna się z dalszymi rozgrywkami. W regionie kończą się rozgrywki piłkarskie. Liderem IV ligi jest Star Starachowice z trenerem Tadeuszem Krawcem i prezesem Mirosławem Świrtą. Natomiast na prowadzeniu w Klasie Okręgowej jest Stal Kunów. Zapowiada się więc bardzo ciekawa piłkarska wiosna. Kolejne dobre informacje dopływają do nas z ringów bokserskich. Brąz na Mistrzostwach Polski seniorów i seniorek w kategorii wagowej do 51 kilogramów przywozi zawodnik KSZO Daniel Surowiec.

KSZO 1929 kobiety

Grudzień) Na pływalniach w całym kraju odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Szeroka kadra naszego klubu spisała się świetnie, jesteśmy najlepszym klubem pływackim w regionie. Z medalami do Ostrowca wracają Bartosz Michta, Zuzanna Kamińska, Julia Ofman i Patryk Stefański. Dobra pierwsza runda w wykonaniu szczypiornistów KSZO. Zespół Tomasza Radowieckiego na półmetku rozgrywek zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie Olimpii Medex Piekary Śląskie, czyli zespołowi, z którym w bezpośrednim pojedynku byliśmy lepsi.

KSZO Ostrowiec Św. Handball

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM2IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM2IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjM3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy