PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Runda jesienna dobiega końca

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Hummel IV Liga Świętokrzyska

• W niedzielę piąte z kolei zwycięstwo odnieśli piłkarze Staru Starachowice. Zielono-czarni pokonali w Bodzentynie miejscową Łysicę 3:0. Pierwszą bramkę już w ósmej minucie spotkania zdobył Michał Grunt. Ten sam zawodnik podwyższył wynik strzałem z rzutu karnego w 69 minucie meczu. Wynik na 3:0 ustalił w 89 minucie Artur Kidoń. W tabeli Star utrzymał pozycje lidera. W przyszłą sobotę na zakończenie jesiennych rozgrywek podopieczni Tadeusza Krawca zagrają na własnym stadionie z Nidą Pińczów. Początek meczu o godzinie 12:00.
  • Po okresie słabszych występów trzy punkty zainkasowali piłkarze Alitu Ożarów, którzy na własnym boisku pokonali Neptuna Końskie 2:0. Bramki dla Alitu zdobył Kacper Rak oraz samobójczą Łukasz Skalski. W tabeli po 17 kolejkach zespół z Ożarowa zajmuje jedenaste miejsce. Za tydzień ożarowianie jadą do Kajetanowa na mecz z Lubrzanką.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

• Pięć bramek swoim rywalom zaaplikowali piłkarze Stali Kunów. Ekipa Marcina Dynarka właśnie 5:0 pokonała w Bukowej miejscową Bucovię i umocniła się na drugim miejscu w tabeli Klasy Okręgowej. Na listę strzelców wpisywali się: Marcin Dynarek, Jakub Jaskuła, Dawid Żak, Kacper Nowak i Kacper Gąsior. W sobotę zespół z Kunowa zagra na własnym stadionie z OKS-em Opatów. Początek meczu o godzinie 13:00.
  • Ważny mecz dla układu dolnej części tabeli rozgrywał Świt Ćmielów. Podopieczni Marcina Wróbla gościli na spotkaniu z Piaskowianką Piaski. W 50 minucie Mateusz Gajewski wyprowadził Świt na prowadzenie, niestety kilkanaście minut później gospodarze wyrównali i mecz zakończył się podziałem punktów. W tabeli Świt z dwunastoma punktami na miejscu 14. Na zakończenie rundy ćmielowianie zagrają w sobotę z Nidą Oksa, mecz rozpocznie się o godzinie 11.
  • Fatalną passę utrzymał OKS Opatów. Zespół Mikołaja Jasińskiego tym razem przegrał na własnym boisku 1:2 z Hetmanem Włoszczowa. Pierwszą bramkę goście zdobyli tuż przed przerwą po dużym zamieszaniu na przedpolu OKS-u. W 47 minucie wyrównał Szczepan Dziewięcki, ale cztery minuty później piłkarze Hetmana ponownie cieszyli się z prowadzenia. OKS próbował zmienić niekorzystny wynik, dwukrotnie bramkarza przyjezdnych solidnymi strzałami sprawdził Mateusz Michalski, a za trzecią próbą uderzenie obiło jedynie słupek bramki gości. W tabeli OKS na miejscu 12.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.