Ruszyła Liga Okręgowa

W doliczonym czasie gry trzy punkty uratowała drużyna Alitu Ożarów. Ożarowianie grali na własnym boisku z Pogonią Staszów i pomimo  czerwonej kartki dla Filipa Stępnia utrzymywali po bramkach Patryka Maruta i Kamila Łokcia wynik remisowy 2:2. Szalę zwycięstwa udało się przechylić dopiero w doliczonym czasie spotkania po bramce Mateusza Kolbusza. Po trzech kolejkach Alit ma na koncie siedem punktów i zajmuje wysokie drugie miejsce, mając dwa punkty straty do prowadzących Czarnych Połaniec.

Również trzy punkty wywalczyli piłkarze Staru Starachowice, którzy pokonali w Pińczowie tamtejszą Nidę 2:1. Bramki dla zielono - czarnych zdobyli Kacper Błaszczyk i Karol Kopeć. Zespół Arkadiusza Bilskiego po trzech kolejkach zgromadził sześć punktów i zajmuje siódme miejsce.

Nie zbyt dobrze wiedzie się OKS-owi Opatów. Podopieczni Dariusza Pietrasiaka ulegli na własnym boisku Orliczowi Suchedniów 1:4. Honorowe trafienie dla OKS-u zanotował Michał Rutkowski. W tabeli OKS z zaledwie jednym punktem na dziewiętnastym miejscu.

• ŁYSICA Bodzentyn 0 - 1 CZARNI Połaniec

W inauguracyjnej kolejce Ligi Okręgowej komplet punktów wywalczyła Stal Kunów, która zmierzyła się na boisku beniaminka Zrywu Zbigniewice. Kunowianie bardzo szybko, bo już w drugiej minucie zdobyli bramkę, która jak się okazało, dała zespołowi trzy punkty. Strzelcem gola był Patryk Wodnicki.

Z jednym punktem do domu wracał zespół Kamiennej Brody, który po bramce grającego trenera Marcina Dynarka zremisował w Piaskach z Piaskowianką 1:1.

Bez zdobyczy punktowej zakończyli pierwszą kolejkę piłkarze Świtu Ćmielów. Od zespołu Marcina Wróbla w Kazimierzy Wielkiej lepsza okazała się Sparta, która pokonała Świt 1:0, a zwycięską bramkę zdobyła dopiero w 83 minucie. Doskonałą okazję na objęcie prowadzenia gospodarze zmarnowali w 70 minucie, kiedy to broniący bramki Świtu Tomasz Dymanowski obronił rzut karny.

• PIAST Stopnica 2 - 1 UNIA Sędziszów

Również pierwszą kolejkę rozegrały zespoły radomskiej klasy okręgowej. Występująca tam Zawisza Sienno zremisowała w Radomiu z Centrum Radom 1:1, bramkę na wagę jednego punktu dla Zawiszy zdobył w 88 minucie Michał Klaus.