Stal utrzymała fotel lidera

W miniony weekend szóstą kolejkę spotkań rozegrały zespoły występujące w Świętokrzyskiej IV Lidze. Kolejne trzy punkty zainkasowali piłkarze Staru Starachowice. Tym razem zespół Arkadiusza Bilskiego pokonał w Rudkach tamtejszy GKS. Ten ciekawy pojedynek zgromadził na trybunach kameralnego obiektu w gminie Nowa Słupia rekordową ilość około 400 sympatyków z obydwu klubów. W pierwszych 45 minutach kibice nie zobaczyli żadnej bramki, tuż po przerwie na prowadzenie po bramce Bartosza Gębury wyszli goście. Do remisu kilkanaście minut później bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego doprowadził Kacper Wiecha. Gospodarze nie zdołali utrzymać tego wyniku do końca meczu, w 81 minucie Piotr Ostrowski uderzył z lewej nogi ustalając wynik spotkania na 2:1 dla Staru.

W innym spotkaniu IV ligi Alit Ożarów przegrał w Staszowie z tamtejszą Pogonią 1:4, honorową bramkę dla Alitu zdobył w 50 minucie Kacper Piechniak. Ożarowianie wszystkie bramki tracili w pierwszej połowie, najpierw w 12 minucie na 1:0 dla Pogoni strzelił Patryk Kukiełka, a to co działo się od 41 do 44 minuty kibice zapamiętają na dużo dłużej. W ciągu tych kilku minut Ernest Rozmysłowski trafił do bramki Przemysława Janowskiego trzykrotnie i na przerwę Pogoń schodziła prowadząc 4:0. W tabeli po 6 kolejkach prowadzi ŁKS Probudex Łagów, który zgromadził 15 punktów, drugi GKS Nowiny, trzeci Granat Skarżysko oraz Czarni Połaniec i Star Starachowice mają po 13 punktów. Alit Ożarów z czterema punktami zajmuje 15 miejsce. Szansę na podbudowanie swojego bilansu ożarowianie będą mieli już w najbliższą sobotę, kiedy to podejmować będą na własnym boisku Orlicz Suchedniów, początek meczu o godzinie 16. Z kolei w niedzielę w Starachowicach hit kolejki, Star zagra ze spadkowiczem z III ligi Czarnymi Połaniec. Początek meczu o godzinie 16.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W Lidze Okręgowej tempa nie zwalnia Stal Kunów, która po ciężkim meczu pokonała Hetmana Włoszczowa 1:0, bramkę na wagę trzech punktów dla Stali zdobył w 5 minucie doliczonego czasu gry Piotr Mazepa.

Ciekawy pojedynek zobaczyli kibice w Brodach, skazany na “pożarcie“ Świt Ćmielów długo stawiał opór drużynie gospodarzy. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 57 minucie, a strzelcem był Michał Wojton z Kamiennej. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0 w 70 minucie, sześć minut później ćmielowianie za sprawą Patryka Nowaka zdobyli kontaktową bramkę. W końcówce do głosu ponownie doszli gospodarze, grający trener Kamiennej Marcin Dynarek ustalił wynik na 3:1.  - Mimo szerokiej kadry nie mogłem dzisiaj liczyć na wszystkich ze względu na kontuzje. Mecz wygraliśmy, to cieszy i cieszy zadowolenie kibiców którzy dzisiaj się pojawili na stadionie w Brodach - mówił po spotkaniu Dynarek.

Bez punktów z trudnego terenu w Morawicy wracali piłkarze OKS-u Opatów. Zespół Dariusza Pietrasiaka przegrał 3:1 a wszystkie bramki dla Moravii zdobył Rostisław Pryjmak, honorowo dla OKS-u już w doliczonym czasie gry strzelił Piotr Frańczak.

W tabeli po czterech kolejkach na prowadzeniu Stal Kunów 10 punktów, Kamienna Brody z sześcioma punktami jest na ósmej pozycji. Czternasty jest OKS Opatów, który zgromadził zaledwie 4 punkty. Bez zmian na ostatnim szesnastym miejscu Świt Ćmielów z zaledwie jednym punktem. W następnej kolejce Świt zagra u siebie ze Spartą Kazimierza Wielka, OKS Opatów również u siebie z Wichrem Miedziana Góra. Piłkarze Kamiennej brody pojadą na mecz ze Spartą Dwikozy a ekipa lidera Stali Kunów również na wyjeździe zmierzy się z Victorią Skalbmierz. Wszystkie mecze w niedzielę od godziny 16,

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.