Trzy punkty wojowników z młodzieżą Jurasika

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - SMS ZPRP KIELCE 33:24 (18:14)

Skład KSZO: Kijewski 1, Piątkowski, Sieniek - Włoskiewicz 7, Tkaczyk 6, Kogutowicz 5, Jeżyna 4, Jędrzejewski 4, Grabowski 3, Falasa 2, Chmielewski 1, Grabarczyk, Cukierski, Kowalczyk, Jagiełło, Granat. Trener Tomasz Radowiecki.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W spotkaniu z kieleckim SMS-em zespół Tomasza Radowieckiego musiał radzić sobie bez kontuzjowanego podczas piątkowego treningu Kacpra Lazarowicza. Na domiar złego w pierwszych minutach na ławce kar musieli zasiąść Piotr Grabarczyk i Grzegorz Tkaczyk. Efektem tego było prowadzenie drużyny gości 3:1. Na szczęscie, gdy tylko siły na parkiecie się wyrównały, pomarańczowo-czarni doprowadzili do remisu 5:5. Dalsze minuty to gra bramka za bramkę, dopiero na dziesięć minut przed końcem pierwszej części po bramkach Tkaczyka, Chmielewskiego i Grabowskiego nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Końcówka tej części była bardzo wyrównana, w ostrowieckiej bramce świetnie spisywał się Kasper Kijewski a wchodzący na rzuty karne Michał Piątkowski oraz Bartłomiej Sieniek również dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby na przerwę KSZO schodził, prowadząc 18:14.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian, młody zespół z Kielc prowadzony przez Mariusza Jurasika grał szybką, kombinacyjną piłkę, bardziej doświadczona drużyna z Ostrowca musiała ciężko pracować w obronie. Przyjezdnym sił starczyło tylko do 45 minuty, wtedy to po czterech kolejnych bramkach dla KSZO (dwa razy Jeżyna, Falasa i Włoskiewicz) ostrowczanie wyszli na prowadzenie 29:21. Zespół Tomasza Radowieckiego takiej przewagi nie zmarnował, a w końcówce trener KSZO dał zagrać wszystkim zawodnikom, na parkiecie pojawili się Cukierski, Granat, Jagiełło i Sieniek. W ostatnich minutach efektowną bramkę zdobył bramkarz KSZO Kasper Kijewski, który zdecydował się na rzut spod własnej bramki. Ostatecznie KSZO wygrywa 33:24.

Wojownicy dopisali więc sobie trzy oczka, ale do trzeciego miejsca gwarantującego grę w nowej pierwszej lidze pozostaje jeszcze strata czterech punktów. Szansa na kolejną zdobycz już w najbliższą sobotę, kiedy to pomarańczowo - czarni pojadą do Piekar Śląskich na mecz z tamtejszą Olimpią Medex (początek meczu o godzinie 18:00). Przypomnijmy, że ekipa z Piekar w ubiegłej kolejce sensacyjnie przegrała z ostatnią w tabeli Wisłą Sandomierz i z pewnością będzie się chciała zrehabilitować za ten występ.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.