W IV lidze i okręgówce już grają

IV Liga Świętokrzyska

• Naprzód Jędrzejów - Alit Ożarów 3:3 bramki dla Alitu: Sornat, Mróz, Wawrylak. Wszystkie bramki dla Alitu zdobyli zawodnicy pozyskani przed rundą wiosenną. Jeszcze w 90 minucie to ożarowianie prowadzili jedną bramką, wyrównujące trafienie padło w doliczonym czasie gry.
  • Star Starachowice - Lubrzanka Kajetanów 3:1 bramki dla Staru: Gębura, Fabjański, Marzec. Do przerwy, po rzucie karnym prowadził zespół gości. W drugiej połowie zielono-czarni zdobyli trzy bramki i zgarnęli trzy punkty. Po meczu trener Arkadiusz Bilski był zadowolony i jak twierdził zmiana ustawienia i zachowań boiskowych dała oczekiwane efekty.
  • AKS 1947 Busko-Zdrój - OKS Opatów 6:2 Wynik spotkania otworzyli piłkarze OKS-u. Do 45 minuty podopieczni Dariusza Pietrasiaka prowadzili już dwa do zera, autorem obydwu bramek był były piłkarz Wisły Sandomierz Mateusz Michalski. W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a w drugiej połowie kolejne pięć i niespodzianki w Busku nie było.

Po 20-kolejkach liderem bez zmian są Czarni Połaniec. Alit jest siódmy, Star dziewiąty a Opatowski KS na pozycji siedemnastej. Za tydzień GKS Nowiny podejmie Star Starachowice (sobota 15:00), Alit Ożarów sprawdzi Partyzanta Radoszyce (sobota 15:00), a w niedzielę o godzinie 15:00 OKS Opatów zagra z Moravią Morawica.

Liga Okręgowa

• Stal Kunów - Zryw Zbigniewice 2:1 bramki dla Stali: Wodnicki i Witek. Bardzo ważne trzy punkty dla układu dolnej części tabeli zdobyli piłkarze Stali Kunów.
  • Kamienna Brody - Piaskowianka Piaski 2:6 bramki dla Kamiennej: Woźniakowski i Sala. W 45 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Grudziecki z Kamiennej, od tej pory zespół Marcina Dynarka musiał sobie radzić w dziesięcioosobowym zestawieniu.
  • Świt Ćmielów - Sparta Kazimierza Wielka 1:2 Prowadzenie dla Świtu uzyskał już w 9 minucie Mateusz Gajewski. W 21 minucie 17-letni bramkarz Świtu Olaf Kądziela obronił rzut karny. Niespodzianka wisiała w powietrzu, jednak w 72 i 78 minucie piłkarze Sparty, jednego z kandydatów do awansu zdobyli dwie bramki i wywieźli trzy punkty. Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ożarowie.

W tabeli liderem jest Klimontowianka Klimontów, Kamienna jest dziesiąta, Stal jedenasta a Świt dwunasty. W następnej kolejce zagrają: Sparta Kazimierza Wielka - Kamienna Brody (sobota 11:00), Stal Kunów - Sparta Dwikozy i Piast Stopnica - Świt Ćmielów (niedziela 15:00).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI3IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+