PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

W IV lidze i "okręgówce" zmiany liderów

W IV lidze i

Po świetnej serii siedmiu spotkań bez porażki, wyższość swoich rywali musieli uznać piłkarze Staru Starachowice. Pogromcą zielono - czarnych okazała się Lubrzanka Kajetanów. Star przegrał 1:0 a jedyna bramka w meczu padła już w 5 minucie, autorem trafienia był Damian Kopyciński. W drugiej połowie starachowiczanie mieli kilka dogodnych sytuacji aby odmienić losy meczu, niestety zawiodła skuteczność. Po porażce zespół Arkadiusza Bilskiego spadł na trzecie miejsce w tabeli Świętokrzyskiej IV Ligi. Na pozycję lidera powrócił ŁKS Probudex Łagów, który na własnym boisku pokonał Zdrój Busko Zdrój i wykorzystał potknięcie Granatu Skarżysko w spotkaniu z Neptunem Końskie.

Kolejne punkty stracili piłkarze Alitu Ożarów. Tym razem zespół Pawła Rybusa nie sprostał w Pińczowie tamtejszej Nidzie. Pińczowianie wygrali 3:2, a dla Alitu bramki strzelali Piotr Poński i Kacper Piechniak. Po 15 kolejkach ożarowski Alit zajmuje 15 miejsce, z zaledwie 13 punktami na koncie, ostatni partyzant Radoszyce ma tylko trzy punkty mniej.

• Spartakus Daleszyce 2-0 Pogoń 1945 Staszów

W Świętokrzyskiej Lidze Okręgowej nastąpiła zmiana lidera. Prowadząca w tabeli od początku sezonu Stal Kunów przegrała w Kazimierzy Wielkiej z tamtejszą Spartą 2:1 i spadła na czwarte miejsce w tabeli. Honorową bramkę dla kunowian zdobył w 70 minucie Adam Witek. Jeszcze w 90 minucie spotkania utrzymywał się remis 1:1, gospodarze grali jednak do końca i w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Kolejną wygraną zanotował OKS Opatów, który pokonał w Ćmielowie tamtejszy Świt 1:2. Dla OKS-u bramki strzelali Michał Sidor i Piotr Frańczak, dla Świtu Kacper Harabin. Wygrana pozwoliła zespołowi Dariusza Pietrasiaka awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Porażką 1:2 z Hetmanem Włoszczowa na własnym boisku zakończyła kolejkę Kamienna Brody. Choć zespół Marcina Dynarka rozegrał dobre spotkanie to kolejny raz nie udało się zdobyć punktów. Bramkę dla Kamiennej zdobył już w drugiej minucie spotkania grający trener Marcin Dynarek, dla którego było to już jedenaste trafienie w obecnym sezonie.

Dobrą skutecznością wykazał się również grający w Klimontowiance Klimontów Kamil Dziadowicz, wychowanek ostrowieckiego KSZO cztery razy trafiał do bramki Wichra Miedziana Góra, dając swojemu zespołowi wygraną 4:2.

W “okręgówce” nowym liderem z 28 punktami został Hetman Włoszczowa, druga Moravia Morawica ma 26 punktów, a trzeci OKS Opatów i czwarta stal Kunów po 25 punktów. Kamienna Brody z 11 punktami jest na czternastym miejscu, tabelę zamyka Świt Ćmielów z zaledwie dwoma punktami w trzynastu spotkaniach.