W Przemyślu bez niespodzianki

Początek meczu nie był zaskakujący, już w 11 minucie gospodarze prowadzili 7:2, ostrowczanie nie poddawali się, poprawili skuteczność i wykorzystali błędy popełniane przez nieco rozluźnionych zawodników z Przemyśla. W 18 minucie na 8:8 wyrównał Filip Chmielewski. Końcówka pierwszej części to wymiana ciosów, wprawdzie gospodarze prowadzili już 14:12, ale ostatnie dwie minuty należały do KSZO, które po bramkach Kogutowicza i Grabowskiego ponownie doprowadziło do remisu. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy walczący o pierwsze miejsce szczypiorniści z Przemyśla nie mieli pomysłu jak sforsować obronę KSZO, w 44 minucie prowadzili zaledwie 21:20, a na dziesięć minut przed końcem 25:23. Niestety przyspieszenie tempa i cztery bramki z rzędu dla gospodarzy, pozwoliły odskoczyć w 56 minucie na 31:25. Wojownicy walczyli ambitnie do końca i w ostatnich minutach zdołali zniwelować straty po bramkach Pawlika, Włoskiewicza i Falasy na 31:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu był Kacper Grabowski z KSZO, który zdobył 11 bramek.

SRS Czuwaj Przemyśl - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 31:28 (14:14)

Skład KSZO: Piątkowski, Baran, Kijewski – Grabowski 11, Bysiak, Falasa 2, Cukierski, Kogutowicz 5, Granat, Pawlik 2, Włoskiewicz 5, Chmielewski 3. Tomasz Radowiecki.

Pozostałe wyniki 21 kolejki:

• KSSPR Końskie - Orlen Wisła II Płock 35:29 (19:15),
  • KS Uniwersytet Radom- KPR Legionowo 26:32 (10:14),
  • MTS Chrzanów - SPR PWSZ Tarnów 17:18 (6:9),
  • AZS AWF Warszawa – AZS AWF Biała Podlaska 25:35 (13:22),
  • MKS Padwa Zamość – SPR ROKiS Radzymin 26:22 (12:12).

W tabeli na prowadzeniu SPR PWSZ Tarnów - 55 punktów, na drugim miejscu Czuwaj 54 punkty, przemyślanie mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie z rezerwami Orlen Wisły Płock. KSZO Odlewnia - 15 punktów, przed ostatnią kolejką zajmuje 10 miejsce. Pozycja ostrowczan nie ulegnie już zmianie niezależnie od wyniku spotkania ostatniej kolejki z KS Uniwersytet Radom, mecz ten odbędzie się dopiero 27 kwietnia w Ostrowcu.