Wojownicy wygrywają w Wejherowie

Tytani Wejherowo - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 27:29 (13:15)

Skład KSZO: Piątkowski, Kijewski - Mehdizadeh 9, Włoskiewicz 6, Włodarski 4, Jeżyna 3, Cukierski 2, Rusin 2, Chmielewski 1, Kogutowicz 1, Dwojak 1, Granat, Pawlik, Jagiełło.

Wynik spotkania otworzył w drugiej minucie Filip Chmielewski, gospodarze szybko wyrównali i po dwóch zmarnowanych rzutach karnych dla KSZO wyszli na prowadzenie 2:1. Do 13 (6:6) minuty spotkanie było bardzo wyrównane, później szczypiorniści KSZO wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy, kończąc pierwszą część wygraną 15 do 13.

W drugiej połowie Tytani ruszyli do odrabiania strat, i już cztery minuty po przerwie ponownie mieliśmy remis (16:16). Na szczęsie w ostrowieckiej drużynie dobrze dysponowany był Ali Mehdizadeh, z którego rzutami nie mogli poradzić sobie gospodarze. Jeszcze do 47 minuty wynik oscylował koło remisu, jednak po skutecznych trafieniach Włoskiewicza, Mehdizadeha i Dwojaka udało się oderwać na trzy bramki. Końcówka była nerwowa, ale gra bramka za bramkę dała podopiecznym Tomasza Radowieciego wygraną i upragniony awans do dalszych rozgrywek w ramach Pucharu Polski.

W spotkaniu z Tytanami najskuteczniejszy w barwach ostrowieckiego zespołu był Irańczyk Ali Mehdizadeh, który zdobył 9 bramek. Martwić może jedynie słaba skuteczność przy wykonywaniu rzutów karnych. Z siedmiu podyktowanych dla KSZO, ostrowczanie wykorzystali zaledwie trzy.

Kolejna runda Pucharu Polski, w której KSZO czeka na przeciwnika z PGNiG Superligi, odbędzie się dopiero 26 stycznia 2020 roku.