Wygrana siatkarek KSZO SMS w Pucharze Polski

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UMCS Lublin 3:1 (25:21, 20:25, 25:14, 26:24)

Skład KSZO SMS: Kmuk,Jakus, Wójcik, Mich, Piotrowska, Turek, Rdzanek (L) oraz Klepacz, Imiełowska, Ścibisz, Wiatr, Żurawska, Stefańska, Gałczyńska (L) Trener Piotr Brodawka.

Spotkanie lepiej zaczęły ostrowczanki, które przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie. Akademiczki z Lublina dogoniły zespół Piotra Brodawki w połowie pierwszej części, a na prowadzenie po raz pierwszy w meczu wyszły przy stanie 13:14. Gdy wydawało się, że przyjezdne doprowadzą korzystny wynik do końca seta skuteczne zagrywki powracającej po kontuzji Martyny Kmuk pozwoliły ostrowczanką uzyskać przewagę i zakończyć pierwszą partię wynikiem 25:21.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16, później prowadzone przez Piotra Fijołka siatkarki z Lublina zdołały się oderwać i zakończyć tę część pewną wygraną do 20.

Trzecią część od prowadzenia zaczęły ostrowczanki, prowadzenia, którego nie oddały już do końca tego seta. Rywalki popełniały seryjnie błędy, a przewaga KSZO systematycznie rosła. Trener Piotr Brodawka wreszcie mógł dokonać większych roszad w składzie, min w końcówce w pomarańczowo-czarnych barwach zadebiutowała Karolina Wiatr, której as serwisowy zakończył tę część.

Czwarty set był bardzo wyrównany, siatkarki KSZO SMS wywalczyły piłkę meczową, jednak AZS się wybronił i skutecznie zaatakował. Na szczęście udało się zakończyć spotkanie nie doprowadzając do tie-break a.

A oto co po spotkaniu mówił trener KSZO SMS Piotr Brodawka

W kolejnej rundzie Pucharu Polski zespół KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski zagra z pierwszoligowym SAN Pajda Jarosław. Mecz zaplanowany jest na środę 28 października, początek o godzinie 18:00, oczywiście na hali przy Świętokrzyskiej 11. Już w najbliższą sobotę od godziny 18 kolejny ligowy mecz naszych siatkarek, rywalem będzie Maraton Krzeszowice. Spotkanie wstępnie zaplanowane było na niedzielę, jednak termin ten nie był do zaakceptowania przez ekipę z Krzeszowic. Mecz odbędzie się na hali przy ulicy Żeromskiego, bez udziału kibiców.

PK

Chcemy, żeby portal swietokrzyskie.cozadzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.