Wygrana siatkarek KSZO SMS w Pucharze Polski

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UMCS Lublin 3:1 (25:21, 20:25, 25:14, 26:24)

Skład KSZO SMS: Kmuk,Jakus, Wójcik, Mich, Piotrowska, Turek, Rdzanek (L) oraz Klepacz, Imiełowska, Ścibisz, Wiatr, Żurawska, Stefańska, Gałczyńska (L) Trener Piotr Brodawka.

Spotkanie lepiej zaczęły ostrowczanki, które przez dłuższy czas utrzymywały prowadzenie. Akademiczki z Lublina dogoniły zespół Piotra Brodawki w połowie pierwszej części, a na prowadzenie po raz pierwszy w meczu wyszły przy stanie 13:14. Gdy wydawało się, że przyjezdne doprowadzą korzystny wynik do końca seta skuteczne zagrywki powracającej po kontuzji Martyny Kmuk pozwoliły ostrowczanką uzyskać przewagę i zakończyć pierwszą partię wynikiem 25:21.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 16:16, później prowadzone przez Piotra Fijołka siatkarki z Lublina zdołały się oderwać i zakończyć tę część pewną wygraną do 20.

Trzecią część od prowadzenia zaczęły ostrowczanki, prowadzenia, którego nie oddały już do końca tego seta. Rywalki popełniały seryjnie błędy, a przewaga KSZO systematycznie rosła. Trener Piotr Brodawka wreszcie mógł dokonać większych roszad w składzie, min w końcówce w pomarańczowo-czarnych barwach zadebiutowała Karolina Wiatr, której as serwisowy zakończył tę część.

Czwarty set był bardzo wyrównany, siatkarki KSZO SMS wywalczyły piłkę meczową, jednak AZS się wybronił i skutecznie zaatakował. Na szczęście udało się zakończyć spotkanie nie doprowadzając do tie-break a.

A oto co po spotkaniu mówił trener KSZO SMS Piotr Brodawka

W kolejnej rundzie Pucharu Polski zespół KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski zagra z pierwszoligowym SAN Pajda Jarosław. Mecz zaplanowany jest na środę 28 października, początek o godzinie 18:00, oczywiście na hali przy Świętokrzyskiej 11. Już w najbliższą sobotę od godziny 18 kolejny ligowy mecz naszych siatkarek, rywalem będzie Maraton Krzeszowice. Spotkanie wstępnie zaplanowane było na niedzielę, jednak termin ten nie był do zaakceptowania przez ekipę z Krzeszowic. Mecz odbędzie się na hali przy ulicy Żeromskiego, bez udziału kibiców.