Wystartowała piłkarska wiosna w IV Lidze i Klasie Okręgowej

• Hummel IV Liga Świętokrzyska

Długo męczyli się piłkarze starachowickiego Staru, zanim udało się pokonać strzegącego bramkę Klimontowianki Klimontów Damiana Pietrasika. W pierwszej połowie meczu bramkarz Klimontowianki obronił rzut karny egzekwowany przez Jakuba Nowocienia. Piłka w siatce gości znalazła się dopiero w 65 minucie, po strzale Piotra Mikosa, siedem minut później Karol Kopeć podwyższył na 2:0, a za kolejne siedem minut Michał Grunt ustalił wynik spotkania na 3:0.

Star: Zacharski – Styczyński, Gębura, Jagiełło, P. Stefański (80 Malec) – M. Kaczmarek (69 Kopeć), Nowocień, Kozakiewicz (65 Kidoń), P. Mikos – Szydłowski (80 Kosztowniak), Marzec (60 Grunt).

Klimontowianka: Pietrasik – Śmiech, Niziołek, Miłek (68 Wochniak), Kosno – Wyrazik, Kaczmarczyk, Gach (75 Niedbała) – Halat (65 J. Turek), Rożek (65 Hołody), Piątkowski.

Kolejny nasz przedstawiciel w IV lidze Alit Ożarów w inauguracyjnej kolejce wywalczył jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z AKS-em Busko-Zdrój. Podopieczni Pawła Rybusa zremisowali po bramce Kamila Łokcia w 17 minucie 1:1. Miejscowi wyrównujące trafienie zanotowali w 74 minucie, po strzale Doriana Buczka z rzutu karnego. W tabeli Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej na prowadzeniu Star Starachowice - 43 punkty, drugie są rezerwy Korony Kielce -40 punktów, natomiast na pozycji trzeciej GKS Rudki - 39 punktów. Alit Ożarów na pozycji ósmej - 25 punktów. Świętokrzyska

• Klasa Okręgowa

Tempa nie zwalnia lider Klasy Okręgowej Stal Kunów. Tym razem podopieczni Marcina Dynarka pokonali ostatnią w tabeli Spartę Dwikozy 2:1, a autorem obydwu bramek dla Stali był Marcin Dynarek, dla Sparty trafienie zanotował pozyskany w zimie z OKS-u Opatów Mateusz Michalski. Zwycięstwo Stali nie przyszło jednak łatwo, Sparta z nowym trenerem Jackiem Kurantym wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami nie będzie już tym zespołem co w minionej rundzie.

O miłą niespodziankę, dla swych kibiców postarali się piłkarze Świtu Ćmielów. Zespół Marcina Wróbla pokonał aspirującą do gry w wyższej klasie drużynę Orląt Kielce 3:1. Jeszcze w 90 minucie Świt po bramkach Macieja Witka, Ksawerego Foremniaka i Tomasza Sobolewskiego prowadził 3:0, goście honorową bramkę zdobyli już w doliczonym czasie gry. W zimowej przerwie Świt pozyskał kilku wartościowych graczy i z pewnością urwie jeszcze punkty wyżej notowanym zespołom.

Fatalną passę utrzymuje OKS Opatów. Zespół Mikołaja Jasińskiego przegrał szóste z kolei ligowe spotkanie. Tym razem opatowianie ulegli na własnym stadionie Zenitowi Chmielnik aż 0:3. W tabeli na prowadzeniu Stal Kunów -37 punktów, drugi Gród Ćmińsk ma jeden punkt mniej. OKS Opatów na pozycji trzynaste a na miejscu czternastym Świt Ćmielów. Obydwa zespoły mają po 16 punktów.