Radio Rekord Świętokrzyskie mobilne Radio Rekord Świętokrzyskie
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Betlejemskie Światło Pokoju zabłysło w urzędzie

Betlejemskie Światło Pokoju zabłysło w urzędzie

Tegoroczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się pod hasłem „Kochaj Czynem”. Marszałek Renata Janik podkreśliła, że światło jest symbolem miłości, pokoju i jedności, które są niezwykle cenne w dzisiejszym świecie. Dodała, że nawet najmniejszy płomień może rozświetlić mrok i łączyć ludzi niezależnie od ich przekonań czy pochodzenia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Światełko Pokoju przekazał hm. Arkadiusz Szostak, komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP, wraz z harcerkami, którzy kontynuując tradycję rozpoczętą w 1986 roku, przypomnieli o wartościach łączących ludzi – pokoju, miłości i wzajemnym szacunku. W tym roku, światło dotarło do Polski z austriackiego Christkindl, miasta partnerskiego Betlejem.

Marszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Andrzej Pruś podziękowali harcerzom za ich zaangażowanie i pielęgnowanie tej wyjątkowej inicjatywy: -Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem dobra i solidarności, którego dziś tak bardzo potrzebujemy. To światło łączy ludzi niezależnie od wieku czy przekonań i przypomina, że nawet najmniejszy płomień potrafi rozświetlić mrok – mówili.

Harcerze, którzy co roku przemierzają setki kilometrów, aby przekazywać Światło pochodzące z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, podtrzymują wieloletnią tradycję i misję, jaką jest dzielenie się pokojem i nadzieją. To symboliczny gest, który przypomina, że wszyscy możemy nieść światło dobroci i wspólnoty do naszych domów, miejsc pracy i całego społeczeństwa.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy