Industria dopełniła formalności

Industria przystępowała do tego spotkania po znacznej zaliczce z pierwszego meczu, który wygrali z przewagą ośmiu bramek. Dodatkowo żółto-biało-niebiescy jako gospodarze mieli silne argumenty do tego, aby postawić się w roli faworyta. Oczywiście przed meczem każdy do spotkania podchodził z pokorą i szacunkiem do rywala - każdy z zawodników Industrii Kielce wie, że pojedynek z GOG nie kończy się po 60 minutach tylko po 120. Zrobiliśmy wiele, by awansować, ale kropki nad nie postawiliśmy. Wiemy, że na papierze jesteśmy faworytem, bo gramy w domu i mamy przewagę. Każdy będzie skazywał GOG na porażkę, a to może być ich siłą. Drużyna nie mając nic do stracenia, bez presji może zagrać bardzo dobry mecz. - mówił przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii.

Pierwsza połowa

Zgodnie z przewidywaniami trenera Lijewskiego goście od razu rzucili się do ataku. Po chwili prowadzili już 2:0, a gospodarze wyglądali na zagubionych. Po kilku wymianach akcji aż do 23. minuty utrzymywał się remis. Wtedy kielczanie wzięli się w garść i zdobyli pięć bramek z rzędu. Fantastycznie w bramce spisywał się Andreas Wolff, który pokazał dlaczego jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy globu. Po tych ciosach duńska drużyna zdołała zdobyć tylko dwa trafienia. Industria przed przerwą dołożyła jeszcze jedno i zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 16:12.

Druga połowa

Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna GOG, która odrobiła jedną bramkę straty i odpowiadała na każdą bramkę Industrii. Fantastycznie spisywał się Mensing, który co chwilę oddawał piękne rzuty z dystansu. Mistrzowie Polski co jakiś czas powracali do czterobramkowej przewagi, aż do samego końca. Kropkę nad "i" postawił Michał Olejniczak, który tuż przed dźwiękiem syreny zdobył ostatnią bramkę w spotkaniu, ustalającą wynik 33:28.