Dobry weekend naszych IV-ligowców

Hummel IV Liga Świętokrzyska

Bardzo ważny pojedynek, dla układu górnej części tabeli rozgrywali w sobotę piłkarze Staru Starachowice. Zespół prowadzony przez Tadeusza Krawca podejmowany był przez staszowską Pogoń. Już w 13 minucie pierwszą bramkę dla Staru zdobył Jakub Chrzanowski, dziesięć minut później wyrównał Marcin Sudy, a za kolejne dziesięć minut wynik spotkania ustalił Piotr Mikos. W drugiej połowie bramki już nie padały i zielono-czarni wracali ze Staszowa z kompletem punktów.

Wygraną w ostatnich minutach zapewnili sobie piłkarze Alitu Ożarów. Zespół Pawła Rybusa sprawdzał dyspozycję beniaminka IV-ligowych rozgrywek Klimontowianki Klimontów. Było to wyrównane spotkanie, a decydująca bramka padła dopiero w 89 minucie. Autorem bramki dającej Alitowi trzy punkty był Kacper Piechniak.

Po rozegraniu 10 kolejek liderem Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej jest GKS Rudki. Drużyna z gminy Nowa Słupia uzbierała do tej pory 23 punkty. Drugie miejsce z jednopunktową stratą do lidera zajmuje Star Starachowice, trzecią pozycję zajmuje zespół rezerw kieleckiej Korony. Alit Ożarów, z szesnastoma punktami na miejscu szóstym.

W następnej kolejce zagrają: Star Starachowice - Korona II Kielce (sobota 15:00), Moravia Morawica - Alit Ożaróœ (niedziela 15:00).

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Wysokie drugie miejsce po 9 kolejkach Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej zajmuje Stal Kunów. Zespół Marcina Dynarka pokonał w miniony weekend Piaskowiankę Piaski 3:1. Bramki dla kunowian zdobyli Kacper Nowak oraz dwie Marcin Dynarek. Dla grającego trenera Stali było to odpowiednio jedenaste i dwunaste trafienie w obecnym sezonie.

Trzecią z rzędu ligową porażkę zanotowali piłkarze Świtu Ćmielów. Zespół Marcina Wróbla uległ tym razem Unii Sędziszów 0:1. W tabeli Świt zajmuje trzynastą pozycję.

Do udanych minionej kolejki nie zaliczą również piłkarze Opatowskiego Klubu Sportowego. Opatowianie przegrali w Górnie z miejscowym GKS Góral 0:2 i spadli na ósmą pozycję w tabeli Klasy Okręgowej.

W następnej kolejce zagrają: OKS Opatów - Świt Ćmielów (niedziela 15:00), Nida Oksa - Stal Kunów (niedziela 15:00).