Imponująca forma strzelecka Staru - grały ligi w regionie

Hummel IV Liga Świętokrzyska

17 bramek w ostatnich dwóch spotkaniach zaaplikowali swoim rywalom piłkarze Staru Starachowice. Przed tygodniem z bagażem 10 straconych bramek z boiska schodzili piłkarze Orlicza Suchedniów, natomiast w minionej kolejce 7 bramek i to na własnym boisku stracił Spartakus Daleszyce. Podopieczni Tadeusza Krawca festiwal strzelecki rozpoczęli już w 3 minucie, kiedy to bramkarza Daleszyc pokonał Ukrainiec Wiktor Chomczenko. Miejscowi jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć ze słabego w swoim wykonaniu początku spotkania, a strzegący bramki Spartakusa Mariusz Kraiński wyjmował piłkę z siatki już po raz drugi. W pierwszej połowie zielono -czarni dołożyli jeszcze trzy bramki, których autorami byli Piotr Mikos Mariusz Jagiełło i ponownie Wiktor Chomczenko. W przerwie trener Spartakusa Andrzej Więcek zdecydował się zmienić bramkarza, Kraińskiego zastąpił Adrian Sitek, który nie ustrzegł jednak swojego zespołu od utraty kolejnych bramek. Następne dwie dla Staru zdobył były gracz Juventy i KSZO Bartosz Szydłowski. Gospodarze w międzyczasie zanotowali honorowe trafienie autorstwa Piotra Pietrzyka. Star pewnie wygrał 7:1, jednak w tabeli pozostaje na drugim miejscu.

Porażkę 1:3 z Granatem Skarżysko na własnym boisku zanotował Alit Ożarów. Jedyną bramkę dla Alitu zdobył Jakub Kończyk. Dla Granatu trafiali najskuteczniejszy piłkarz Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej Bartosz Sot oraz dwukrotnie wychowanek KSZO Junior Jakub Gurski. W tabeli Alit zajmuje 13 pozycję.

Świętokrzyska Klasa Okręgowa

Coraz bliżej historycznego awansu do IV Ligi są piłkarze Stali Kunów. Zespół Marcina Dynarka tym razem w pojedynku na szczycie Klasy Okręgowej, po remisie 1:1 z Góralem Górno wywalczył jeden punkt. Bramkę dla Górala zdobył w 57 minucie Robert Radek, wyrównał w 72 minucie Marcin Dynarek, dla którego była to już 31 bramka w obecnym sezonie. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Stal ma cztery punkty przewagi nad drugim Góralem i osiem nad Orlętami Kielce, Naprzodem Jędrzejów i Grodem Ćmińsk.

Również remisem minioną kolejkę zakończyli piłkarze Świtu Ćmielów. Losy spotkania pomiędzy Świtem a Hetmanem Włoszczowa rozstrzygnęły się już w doliczonym czasie gry. Do 90 minuty Świt prowadził 3:2, jednak w końcówce meczu Dawida Musiała pokonał Paweł Cegieła. Wcześniej dla Świtu bramki strzelali: Tomasz Sobolewski, Ksawery Foremniak i Maciej Witek. W tabeli Świt, który zgromadził 32 punkty, jest dziesiąty.

Trzy punkty z Miedzianej Góry przywieźli piłkarze OKS-u Opatów. Zespół prowadzony przez Grzegorza Klepacza pokonał po bramce Filipa Grzyba w 48 minucie miejscowy Wicher 1:0. Opatowianie zajmują 12 miejsce w Klasie Okręgowej.