IV Liga odrabia zaległości

IV Liga Świętokrzyska

Alit Ożarów rozbił na własnym stadionie ostatnią drużynę w tabeli, czyli Partyzanta Radoszyce 4:1. Do przerwy ożarowianie prowadzili po dwóch bramkach Pawła Mroza 2:0, w drugiej połowie ten sam zawodnik do siatki rywali trafiał jeszcze dwukrotnie, a goście odpowiedzieli tylko jedną bramką. Wygrana pozwoliła Alitowi utrzymać szóstą pozycję w tabeli.

Również komplet punktów wywalczył Star Starachowice. Zielono- czarni gościli w Nowinach na spotkaniu z tamtejszym GKS-em. W 25 minucie na prowadzenie, po bramce Piotra Gardynika wyszli gospodarze, później padło jeszcze trzy bramki i wszystkie dla Staru. Dwukrotnie po rzutach karnych na listę strzelców wpisywał się Jakub Nowocień, a jedną bramkę dołożył Bartosz Gębura. Star po 25 spotkaniach zajmuje siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Bez punktów z boiska schodzili piłkarze OKS-u Opatów. Przeciwnikiem opatowian była trzecia w tabeli Moravia Morawica. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla OKS-u, już w trzeciej minucie bramkarza gości płaskim strzałem pokonał Piotr Frańczak. Z biegiem czasu przewaga gości była coraz większa, efektem były trzy bramki i pewna wygrana Moravii. W tabeli OKS pozostał na siedemnastej pozycji.

Wyniki spotkań w Świętokrzyskiej IV Lidze: OKS Opatów - Moravia Morawica 1:3 Alit Ożarów - Partyzant Radoszyce 4:1 GKS Nowiny - Star Starachowice 1:3 Łysica Bodzentyn - Orlicz Suchedniów 1:1 Neptun Końskie- Czarni Polaniec 0:0 Spartakus Daleszyce - GKS Rudki 0:1 Wierna Małogoszcz - Naprzód Jędrzejów 3:1 Granat Skarżysko - Olimpia Pogoń Staszów 1:1 Nida Pinczów - Lubrzanka Kajetanów 3:1 Hetman Włoszczowa - AKS Busko Zdrój 1:2

W tabeli liderem są Czarni Połaniec. Następna kolejka już w najbliższy weekend, w sobotę Alit zagra z Granatem Skarżysko (17:00), w niedzielę OKS Opatów z GKS-em Rudki(17:00) a Star pojedzie do Suchedniowa na spotkanie z Orliczem (17:00).