Star i Stal pną się w górę tabeli - grały ligi w regionie.

Hummel IV Liga Świętokrzyska

Dwa do zera na stadionie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach wygrał miejscowy Star w spotkaniu 9 kolejki Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej z AKS 1947 Busko-Zdrój. Pierwszą bramkę dla zielono-czarnych zdobył w 53 minucie strzałem z rzutu karnego Michał Grunt. Dwie minuty później wynik spotkania ustalił Karol Kopeć. W tabeli podopieczni Tadeusza Krawca zajmują trzecią pozycję, tracąc do lidera, czyli zespołu rezerw kieleckiej Korony, oraz GKS-u Rudki zaledwie jeden punkt. Już dziś (środa 06.10.2021) Star zagra pojedynek w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski z liderem trzeciej grupy Klasy A - Arką Pawłów. Początek meczu w Pawłowie o godzinie 15:00. Kolejny mecz ligowy już w sobotę, o godzinie 15:00 w Staszowie z miejscową Pogonią.

Takim samym rezultatem, jak mecz w Starachowicach zakończył się pojedynek, pomiędzy Nidą Pińczów a Alitem Ożarów. Górą byli ożarowianie, bramki dla zespołu Pawła Rybusa zdobyli Michał Rutkowski w 11 minucie i Kacper Rak w 42 minucie. Alit spotkanie z Nidą kończył w dziesięcioosobowym składzie, ponieważ w 64 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jakub Praga. W tabeli Alit z trzynastoma punktami zajmuje ósme miejsce. Dziś w pucharowym pojedynku zespół z Ożarowa zagra w Samborcu z miejscowym LZS-em, natomiast w sobotę, w spotkaniu 10 kolejki Hummel IV Ligi Świętokrzyskiej Alit zagra z Klimontowianką Klimontów. Początek meczu o godzinie 15:00.

Świętokrzyska Klasa okręgowa

Trzy punkty w Chmielniku zdobyli piłkarza kunowskiej Stali. Zespół Marcina Dynarka pokonał tamtejszy Zenit 3:0 i awansował na druga pozycję w ligowej tabeli. Bramki dla Stali zdobyli Piotr Cichocki i dwie Marcin Dynarek.

Bramka Filipa Grzyba w 12 minucie spotkania OKS Opatów - Unia Sędziszów, dała zespołowi gospodarzy jeden punkt. W tabeli, po ośmiu kolejkach opatowianie zajmują szóste miejsce.

Bez punktów tym razem kolejkę zakończył Świt Ćmielów. Zespół Marcina Wróbla osłabiony brakiem Tomasza Dymanowskiego nie sprostał na własnym boisku Piastowi Stopnica. Goście pierwszą bramkę zdobyli już w 14 minucie spotkania. Do wyrównania doprowadził strzałem głową w 67 minucie Patryk Łukawski. Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych. Dziesięć minut przed końcem meczu, na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Artur Walasek, bramkarz Świtu Łukasz Portacha musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry Piast po zespołowej akcji ustalił wynik spotkania na 1:3.

W tabeli Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej liderem jest Gród Ćmińsk, Świt spadł na dziesiątą pozycję.

W następnej kolejce zagrają: Unia Sędziszów - Świt Ćmielów (sobota 15:00), Góral Górno - OKS Opatów (niedziela 15:00) oraz Stal Kunów - Piaskowianka Piaski (niedziela 15:00).