PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Star pogodził się z awansem. Nie odbył się mecz w Kunowie - grały piłkarskie ligi w regionie

Hummel IV Liga Świętokrzyska

Niespodziewanej porażki doznali w minionej kolejce Hummel IV Ligi piłkarze Staru Starachowice, podopieczni Tadeusza Krawca ulegli w Ożarowie miejscowemu Alitowi, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Do 58 minuty Star po bramkach Putona i Szydłowskiego prowadził już 2:0. Alit w końcówce spotkania był bardzo skuteczny. W 58 minucie Filip Stępień zdobył bramkę kontaktową, natomiast w 89 minucie ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Przysłowiową "kropkę nad i" ożarowianie postawili już w doliczonym czasie gry. Broniącego bramki Staru Konrada Zacharskiego pokonał Jakub Kapsa i mecz w Ożarowie zakończył się wygraną Alitu 3:2. Już w najbliższy czwartek Star zagra na własnym stadionie z Łysicą Bodzentyn, natomiast Alit pojedzie do Końskich na spotkanie z Neptunem. Rozpoczęcie spotkań o 15:30. W tabeli Star pozostaje na drugim miejscu, liderem jest Korona II Kielce, która już uzyskała awans do III Ligi. Alit Ożarów pozostał na 13 miejscu.

Klasa Okręgowa.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Stal Kunów, która już wywalczyła awans do IV Ligi, tym razem odpoczywała. Do Kunowa nie dotarła drużyna Bucovii Bukowa i tym razem kibice nie mogli obejrzeć swojego zespołu w akcji. W najbliższy czwartek kolejny mecz w Kunowie. W zaległym spotkaniu Stal zagra z Unią Sędziszów, początek meczu o godzinie 14:00.

Piłkarze Świtu Ćmielów w minionej kolejce, po remisie 2:2 na własnym stadionie z Piaskowainką Piaski zdobyli jeden punkt. Chwilę przed przerwą po strzale z rzutu karnego Macieja Witka Świt wyszedł na prowadzenie, niestety w 66 minucie bramkarza gospodarzy Dawida Musiała pokonał Rafał Krzysztofik, a w 84 minucie Karol Bujak zdobył bramkę na 2:1 dla Piaskowianki. Podopieczni Marcina Wróbla dążyli do wyrównania i ta sztuka udała się w 88 minucie. Bramkę na wagę remisu zdobył Piotr Frańczak. W czwartek Świt jedzie na spotkanie do Bukowej. Początek meczu z miejscową Bucovią o godzinie 17:00.

Daleki wyjazd mieli piłkarze OKS-u Opatów. Zespół Grzegorza Klepacza pojechał do Włoszczowy na spotkanie z tamtejszym Hetmanem. Niestety powrót piłkarzy nie był radosny, ponieważ OKS przegrał 1:2. Bramkę dla opatowian zdobył w 6 minucie meczu Filip Grzyb. Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Teraz przed OKS-em kolejny długi wyjazd. W czwartek zespół trenera Klepacza wyrusza na mecz z Naprzodem Jędrzejów, początek o godzinie 17:00.

W tabeli Klasy Okręgowej na prowadzeniu Stal Kunów, Świt jest dziesiąty, OKS jedenasty. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki, w Boże Ciało oraz najbliższy weekend.