PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMyIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg==

Trzy punkty KSZO SMS z Popradem

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Poprad Stary Sącz 3:1 (17:25, 25:22, 25:12, 25:20).

Skład KSZO SMS: Mich, Jakus, Nowaczek, Piotrowska, Ścibisz, Stefańska, Romanowska (libero), Żurawska, Błaszczyk, Klepacz, Imiełowska.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjI5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Początek pierwszego seta należał do KSZO, ostrowczanki nie potrafiły jednak przez dłuższy czas utrzymać dobrej dyspozycji i ostatecznie tę część przegrały do 17. W drugiej części wyrównana walka trwała do samego końca. Gospodynie przegrywały nawet 21:22, ale po nieudanym ataku zespołu ze Starego Sącza na tablicy widniał remis 22:22. Kolejne punkty w tej części należały już do KSZO SMS. Tym razem końcówka seta padła łupem ostrowczanek i rywalizacja w spotkaniu nabierała rumieńców. Trzeci set rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Od stanu 10:10 oglądaliśmy jednak popis gry podopiecznych Piotra Brodawki. Ostrowczanki punkty zdobywały zarówno blokiem, atakiem, jak i zdarzył się as serwisowy Karoliny Nowaczek. W ostatnich fragmentach tej części na parkiecie dominowała Aleksandra Ścibisz, z której atakami rywalki nie dawały sobie rady. Trzecią część KSZO SMS wygrał 25:12. Czwarty i jak się później okazało ostatni set, rozgrywany był również pod dyktando KSZO. Przy stanie 4:1 trener przyjezdnych poprosił o czas, na niewiele się to zdało, ponieważ miejscowe utrzymywały kilkupunktową przewagę. Wprawdzie siatkarki ze Starego Sącza zdołały doprowadzić do stanu 18:17, ale ponownie dała o sobie znać Aleksandra Ścibisz, która mocnymi piłkami zdobywała kolejne punkty. Spotkanie zakończył udany atak Karoliny Nowaczek.

W tabeli po 10 kolejkach ostrowczanki z 14 punktami utrzymały siódmą pozycję. Liderem jest Silesia Volley Mysłowice (26 pkt.). W przyszłą sobotę podopieczne Piotra Brodawki zagrają w Jarosławiu z zespołem rezerw San - Pajda.