Zima w Stali Kunów

Po odejściu do KSZO grającego trenera Stali Marcina Dynarka, nowym szkoleniowcem zespołu został Zbigniew Rutkowski, który w ubiegłej rundzie prowadził UKS Baćkowice. W spotkaniu z Powiślanką kunowianie sprawiali dużo lepsze wrażenie niż przyjezdni, grali szybciej i dokładniej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, w drugiej podopieczni Rutkowskiego wykorzystali dwie z co najmniej kilku sytuacji bramkowych. Goście honorową bramkę zdobyli z rzutu karnego, kilka minut przed zakończeniem spotkania. Jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Cieciura.

STAL KUNÓW - POWIŚLANKA LIPSKO 2:1 (0:0)

Bramki dla Stali Adam Witek oraz samobójcza, dla Powiślanki Jakub Cieciura z rzutu karnego.

Skład Stali: F.Sobański - Dębniak, Kowalski, Cieślik, R.Krzemiński, Kaczor, Kijanka, A.Sobański, B.Siwoń, P.Wodecki, Jagiełło oraz Adam Witek, Damian Cholewiński.

W przerwie zimowej zespół Stali Kunów ma rozegrać jeszcze pięć spotkań kontrolnych. Najbliższe w piątek 8 lutego na boisku w Starachowicach, z tamtejszym zespołem FKS Łazy Starachowice. Kolejni rywale to: GKS Górno, Sparta Dwikozy, Juventa/Star Starachowice oraz Zawisza Sienno.

Na półmetku ligowych rozgrywek Stal z dwudziestoma punktami zajmuje 9 miejsce w klasie okręgowej. Planowany termin wznowienia rozgrywek to  weekend 16-17 marca, pierwszym rywalem Stali będzie czwarty w tabeli Piast Stopnica.