Organizatorami Forum są Miasto i Gmina Połaniec oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, a partnerem głównym wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec S.A..
Piątek – czas na refleksję i rozwój
Pierwszy dzień Forum (6 marca) poświęcony będzie rozwojowi osobistemu, zdrowiu oraz twórczej aktywności. Program otworzą warsztaty rękodzielnicze „Odzyskaj. Stwórz. Zabierz ze sobą”, które pozwolą uczestniczkom połączyć kreatywność z ideą ponownego wykorzystania materiałów.
Następnie odbędzie się konferencja z cyklu „Profilaktycznie w Połańcu” pt. „Dbam o siebie, bo jestem ważna – profilaktyka zdrowia intymnego”. Spotkanie ma na celu podkreślenie znaczenia świadomej troski o zdrowie i dobrostan kobiet. Dzień zakończy seans w ramach cyklu „Kino dla Kobiet”.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona – zapisy prowadzone są w kasie CKiSz.
Sobota – relacje, sztuka i muzyka
7 marca upłynie pod znakiem rozmów, relacji i wydarzeń artystycznych. O godz. 17.00 zaplanowano spotkanie „Moc kobiecej przyjaźni” z Magdaleną Sipowicz, poświęcone sile kobiecych więzi i wzajemnemu wsparciu.
Kolejnym punktem programu będzie otwarcie wystawy Michała Jamioła „Wewnętrzne pejzaże”, prezentującej emocjonalne i symboliczne spojrzenie na współczesną sztukę.
O godz. 18.30 odbędzie się koncert Orkiestry CKiSz (bilety w cenie 10 zł), a wieczór zwieńczy kolejny seans „Kina dla Kobiet”.
Niedziela – muzyczne zwieńczenie z Mateuszem Ziółko
Finałem trzydniowego wydarzenia będzie koncert Mateusza Ziółko, który odbędzie się 8 marca o godz. 19.00. Artysta znany jest z wyjątkowej, ciepłej i jednocześnie potężnej barwy głosu. Szerokiej publiczności dał się poznać jako zwycięzca programu The Voice of Poland, laureat konkursu Debiutów podczas Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu oraz triumfator programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.
Jego interpretacje pełne są autentycznych emocji, a koncert w Połańcu będzie zaproszeniem do wspólnego przeżywania muzyki, która wzrusza, dodaje otuchy i przypomina o tym, co najważniejsze – autentyczności, wrażliwości i bliskości. W repertuarze nie zabraknie subtelnych ballad oraz znanych i lubianych utworów.
Z myślą o młodych mamach organizator zapewnia bawialnię dla dzieci z opiekunem w cenie biletu koncertowego. Bilety dostępne są w kasie CKiSz oraz na stronie internetowej Centrum.
Forum Kobiet z Eneą to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale również inicjatywa o charakterze społecznym – promująca profilaktykę zdrowotną, rozwój pasji oraz budowanie wspólnoty. To trzy dni inspiracji, kobiecej energii i przestrzeni na chwilę dla siebie.